Eva Kotarbová
Administrátor: Eva Kotarbová Návštěvní kniha
 
 
 
 
 
 
 
Moje knihy
 
  • Černohorské sluncebraní
  • Marné levitace
  • Siluety
 
 
 
 
 
 
 
Encyklopedie
 
  • Encyklopedie 1. vyd. Vročení 2005  
    Vročení 2005  
  • Encyklopedie 2. vyd. Vročení 2013
    Vročení 2013
 
 
 
 
 
 
 
Rubriky
 
Archiv
 
 
 
 
 
 
 
 

Krásné hlasy v Rothschildově zámečku

První koncert z nového cyklu Krásné hlasy v Rothschildově zámečku v Ostravě-Vítkovicích, který pořádá společnost Mezinárodní hudební festival Janáčkův máj a akciová společnost Vítkovice Machinery Group, se uskuteční 30. září. V podání sopranistky Evy Dřízgové-Jirušové zazní písně Felixe Mendelssohna-Bartholdyho a árie z oper Adriana Lecouvreur, Madame Butterfly, Evžen Oněgin a Její pastorky?a. Na klavír bude sólistku doprovázet Michal Bárta. Koncert začíná v 19 hodin.

Eva Dřízgová-Jirušová patří k vyhledávaným pěvkyním operního a koncertního repertoáru. Je přední sólistkou opery Národního divadla moravskoslezského v Ostravě a stálým hostem operních scén České a Slovenské republiky. Její hlasové a technické dispozice jí umož?ují obsáhnout velmi široký repertoár v operní, kantátové, oratorní i pís?ové tvorbě. Díky své neuvěřitelné muzikálnosti je vyhledávanou interpretkou soudobé hudby.
Umění klavíristy Michala Bárty znají nejen v České republice, ale také v Rakousku, Německu, Polsku a dalších zemích Evropy. Po několika úspěšných koncertech ve Švédsku byl klavírní asociací v Uppsale pozván, aby zde vedl interpretační semináře. Právě jeho interpretaci děl různých stylových období měli možnost slyšet také návštěvníci Festivalu české komorní hudby, festivalu Mozartiana Iuventus, ale také koncertů Janáčkovy filharmonie v Ostravě.

(tv)

 

Napsat komentář
Antispamová kontrola

Zadejte velké x

 
 
 
 
 
 
 
 
Smlouvy
 
 
 
 
 
 
 
 
Městské lázně
 
 
 
 
 
 
 
 
Starší archív
 
 
 
 
 
 
 
 
Zajímavost
 
  • 7. Průhledy