Krásné hlasy v Rothschildově zámečku

První koncert z nového cyklu Krásné hlasy v Rothschildově zámečku v Ostravě-Vítkovicích, který pořádá společnost Mezinárodní hudební festival Janáčkův máj a akciová společnost Vítkovice Machinery Group, se uskuteční 30. září. V podání sopranistky Evy Dřízgové-Jirušové zazní písně Felixe Mendelssohna-Bartholdyho a árie z oper Adriana Lecouvreur, Madame Butterfly, Evžen Oněgin a Její pastorkyňa. Na klavír bude sólistku doprovázet Michal Bárta. Koncert začíná v 19 hodin.

Eva Dřízgová-Jirušová patří k vyhledávaným pěvkyním operního a koncertního repertoáru. Je přední sólistkou opery Národního divadla moravskoslezského v Ostravě a stálým hostem operních scén České a Slovenské republiky. Její hlasové a technické dispozice jí umožňují obsáhnout velmi široký repertoár v operní, kantátové, oratorní i písňové tvorbě. Díky své neuvěřitelné muzikálnosti je vyhledávanou interpretkou soudobé hudby.
Umění klavíristy Michala Bárty znají nejen v České republice, ale také v Rakousku, Německu, Polsku a dalších zemích Evropy. Po několika úspěšných koncertech ve Švédsku byl klavírní asociací v Uppsale pozván, aby zde vedl interpretační semináře. Právě jeho interpretaci děl různých stylových období měli možnost slyšet také návštěvníci Festivalu české komorní hudby, festivalu Mozartiana Iuventus, ale také koncertů Janáčkovy filharmonie v Ostravě.

(tv)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *