Studenti konzervatoře vzdají poctu českým světcům

Janáčkova konzervatoř a Gymnázium v Ostravě společně s MHF Janáčkův máj a Televizí NOE pořádají 17. a 22. září komorní koncerty v rámci cyklu Pocta českým světcům IV.
Veřejnosti se představí naši velmi úspěšní žáci. Termín je rámován svátkem sv. Ludmily, patronky dětí a škol a sv. Václava, patrona české země. Cyklus není zaměřen výhradně na liturgickou nebo církevní hudbu. Student druhého ročníku Marek Kozák rozezní v koncertním sále konzervatoře varhany díly barokních, romantických i současných skladatelů. Na programu jsou skladby Johanna Sebastiana Bacha, Felixe Mendelssohna-Bartholdyho, Charlese-Marie Widora, Louise Vierna, Vincenta Lübecka a Petra Ebena,“ říká ředitelka JKGO Soňa Javůrková. Varhanní koncert začne 17. září v 19 hodin.

Druhý koncertní večer 22. září (od 19 hodin v kostele sv. Václava) bude věnovaný duchovní hudbě českých velikánů. Komorní orchestr JKO pod taktovkou Petra Šumníka zahraje skladby Leoše Janáčka, Josefa Suka a Antonína Dvořáka. Sólo zazpívá barytonista Národního divadla moravskoslezského v Ostravě Martin Gurbaľ.

Záštitu nad koncertem převzal biskup Ostravsko-opavské diecéze František Václav Lobkowicz. Akci podporuje společnost ArcelorMittal.

(tamv, k)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *