Eva Kotarbová
Administrátor: Eva Kotarbová Návštěvní kniha
 
 
 
 
 
 
 
Moje knihy
 
  • Černohorské sluncebraní
  • Marné levitace
  • Siluety
 
 
 
 
 
 
 
Encyklopedie
 
  • Encyklopedie 1. vyd. Vročení 2005  
    Vročení 2005  
  • Encyklopedie 2. vyd. Vročení 2013
    Vročení 2013
 
 
 
 
 
 
 
Rubriky
 
Archiv
 
 
 
 
 
 
 
 

Studenti konzervatoře vzdají poctu českým světcům

Janáčkova konzervatoř a Gymnázium v Ostravě společně s MHF Janáčkův máj a Televizí NOE pořádají 17. a 22. září komorní koncerty v rámci cyklu Pocta českým světcům IV. 
Veřejnosti se představí naši velmi úspěšní žáci. Termín je rámován svátkem sv. Ludmily, patronky dětí a škol a sv. Václava, patrona české země. Cyklus není zaměřen výhradně na liturgickou nebo církevní hudbu. Student druhého ročníku Marek Kozák rozezní v koncertním sále konzervatoře varhany díly barokních, romantických i současných skladatelů. Na programu jsou skladby Johanna Sebastiana Bacha, Felixe Mendelssohna-Bartholdyho, Charlese-Marie Widora, Louise Vierna, Vincenta Lübecka a Petra Ebena,“ říká ředitelka JKGO So?a Javůrková. Varhanní koncert začne 17. září v 19 hodin.

Druhý koncertní večer 22. září (od 19 hodin v kostele sv. Václava) bude věnovaný duchovní hudbě českých velikánů. Komorní orchestr JKO pod taktovkou Petra Šumníka zahraje skladby Leoše Janáčka, Josefa Suka a Antonína Dvořáka. Sólo zazpívá barytonista Národního divadla moravskoslezského v Ostravě Martin Gurbaľ.

Záštitu nad koncertem převzal biskup Ostravsko-opavské diecéze František Václav Lobkowicz. Akci podporuje společnost ArcelorMittal.

(tamv, k)

 

Napsat komentář
Antispamová kontrola

Zadejte velké x

 
 
 
 
 
 
 
 
Smlouvy
 
 
 
 
 
 
 
 
Městské lázně
 
 
 
 
 
 
 
 
Starší archív
 
 
 
 
 
 
 
 
Zajímavost
 
  • 7. Průhledy