Výstava Light Years – z dílny Michala Škapy

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je vystavaSkapa.jpeg.

Centrum kultury a vzdělávání Moravská Ostrava (CKV) připravilo další výstavu ve vile Hanse Ulricha na Sokolské třídě 26. Představí tak instalace Michala Škapy pod titulem Light Years. Tato přehlídka umělcovy tvorby potrvá od 11. ledna do 28. března 2024.

Dílo Michala Škapy se v Ostravě představí vůbec poprvé. Máme radost, že můžeme hostit progresivního moderního umělce, který si vydobyl místo u nás i ve světě. Vernisáž za účasti autora se bude konat 11. ledna v 17 hodin a doplní ji i vystoupení DJ Disgustina Justina z Clownfish,“ uvedla Marcela Mrózková-Heříková, ředitelka CKV.

Michal Škapa, s uměleckým jménem Tron, patří k současným nejvýznamnějším českým autorům, kteří jsou spojeni s graffity scénou a street artem. Pracuje s různými médii a formáty od nástěnných maleb po site-specific instalace. Graffity, malby a světlo propojuje do zcela originálních dynamických kompozic a jeho nevšední díla se prosadila nejen u nás, ale i ve světových galeriích.

S neony pracuje Michal Škapa téměř deset let. Zpočátku šlo o abstraktní kompozice ve spojitosti s plátnem, později se zaměřil na světelné umění viditelné z více úhlů. Výstava Light Years ve Vile Hanse Ulricha představí všechny zásadní vizuální polohy Michala Škapy. Tematicky provázanému celku vévodí díla z neonových trubic…

(Převzato z tiskové zprávy)