Výstava pozoruhodných portrétů

Dobrý nápad je třeba ocenit. Takovým byla realizace výstavy fotografií v ústředí Knihovny města Ostravy (budova u Sýkorova mostu, společenská místnost). Snímky, které budou k vidění až do 15. 12. 2022 jsou působivé portréty klientů Domova pro seniory Kamenec. Dokazují, že i vrásky na tváři mohou být krásné. Autorem fotek je Adolf Horsinka. Novinářka a spisovatelka Scarlett Wilková je opatřila texty přibližujícími životy portrétovaných. Fotografie jsou umístěny i  v půjčovně knih pro dospělé čtenáře a ve vitrínách známé pasáže.

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je VystavaKMO1.jpg.

Scarlett Wilková po maturitě nastoupila do redakce podnikového časopisu v Ostravě. Poté pracovala pro různá média. Především pro Magazín DNES, kde se zaměřila na rozhovory a témata týkající se společenských trendů. Je autorkou knihy Málokdo ví o zpěvačce Haně Zagorové. Pracuje také na neziskových projektech týkajících života lidí v seniorském věku. Spolupracuje se společností Post Bellum, která provozuje databázi Paměť národa. Pro ni natočila vyprávění řady řeckých pamětníků. Jejich osudy se staly základem pro  román Až uvidíš moře.

Adolf Horsinka od roku 2006 působil jako stálý fotograf v denním tisku. Věnuje se různým fotografickým žánrům, od reportáží z kulturních, společenských, firemních, či sportovních akcí, dále fotografování portrétů, svateb, dětí, rodin, zvířat i reklamní fotografii.