Eva Kotarbová
Administrátor: Eva Kotarbová Návštěvní kniha
 
 
 
 
 
 
 
Moje knihy
 
  • Černohorské sluncebraní
  • Marné levitace
  • Siluety
 
 
 
 
 
 
 
Encyklopedie
 
  • Encyklopedie 1. vyd. Vročení 2005  
    Vročení 2005  
  • Encyklopedie 2. vyd. Vročení 2013
    Vročení 2013
 
 
 
 
 
 
 
Rubriky
 
Archiv
 
 
 
 
 
 
 
 

Světové hasičské hry v Ostravě

Tři tisícovky sportovců – hasičů z dvaceti šesti zemí světa a jejich fanoušky hostí od 19. do 26. července moravskoslezská metropole. Poprvé v historii se v Ostravě konají Světové hasičské hry. Favority na zisk zlatých medailí jsou čeští reprezentanti, kteří chtějí navázat na absolutní prvenství z her v chorvatském Varaždinu v roce 2005. Světové hasičské hry zahájil dnes v 17.30 hod. na Městském stadionu ve Vítkovicích primátor Petr Kajnar. Souběžně se na různých místech města budou konat dvě mezinárodní akce: XIV. ročník hasičské soutěže a XVII. ročník mezinárodního setkání mládeže. První tři dny her byly vyhrazeny tréninku v požárních disciplínách a překážkových závodech. V následujících dnech  změří hasiči své síly v disciplínách: štafeta a požární útok mužů a žen, běh na 100 m s překážkami, výstup s hákovým žebříkem do 4. patra, štafeta 4 x 100 m s přek. a požární útok.
Mladí hasiči (v počtu kolem sedmi set) budou mít vedle oficiálních soutěží i svoji táborovou olympiádu u školního komplexu ve Středoškolské ul. v Zábřehu.

Bohatý doprovodný program pro sportovce, trenéry, rozhodčí i další členy národních delegací nabídne výstavu hasičské techniky v ČEZ Aréně, prohlídku Hasičského muzea v Přívoze i Zámečku v Zábřehu. Hasičský dorost se v pátek vydá na výlet zvláštním vlakem do Rožnova p. R. Slavnostní zakončení her, nad kterými převzalo záštitu statutární město Ostrava, se bude konat v sobotu 25. července opět na městském stadionu.

 

Napsat komentář
Antispamová kontrola

Zadejte velké x

 
 
 
 
 
 
 
 
Smlouvy
 
 
 
 
 
 
 
 
Městské lázně
 
 
 
 
 
 
 
 
Starší archív
 
 
 
 
 
 
 
 
Zajímavost
 
  • 7. Průhledy