Bezručovci zpátky na jevišti

Soubor Divadla Petra Bezruče  se opět vrátil, po nucené odmlce, na jeviště. DPB bude své inscenace hrát také v divadelním sále Domu kultury města Ostravy. Právě tam uvede inscenace Transky, body, vteřiny a Maryša (v této Mrštíkově hře titulní postavu nastudovala Pavla Gajdošíková a získala za ní Cenu divadelní kritiky i nominaci na Cenu Thálie). Diváci se mohou těšit také na komedii Zdravý ne/mocný s Norbertem Lichým v hlavní roli.
Bezručovci připravují i speciální večerní program, který je sestaven z ukázek nejoblíbenějších inscenací uplynulých let. Bude uveden 26. června v amfiteátru na Landeku.

„Plánovali jsme několik variant programu a dle aktuálního nařízení vlády jsme došli ke stávající variantě. Všechna červnová představení odehrajeme za zvýšených hygienických opatření. Dbáme na dodržení povolené kapacity sálu a diváky prosíme, aby vstupovali do budovy divadla s rouškou a dodržovali stanovené rozestupy,“ uvádí manažer Tomáš Suchánek a dodává: „Na žádná z hracích míst neprodáváme vstupenky na konkrétní místa, diváci budou usazováni našimi uvaděčkami. Výhodu výběru budou mít ti, kteří dorazí s dostatečným předstihem.“

Divadlo Petra Bezruče rovněž zahájilo prodej předplatného na příští sezónu. Diváci se mohou těšit na dlouho očekávaný Mechanický pomeranč,  tedy originální adaptaci slavného Formanova filmu Lásky jedné plavovlásky,  dále na titul Skořápka (současná variace na hamletovské téma), dramatizaci obdivuhodného Dostojevského románu Bratři Karamazovi a inscenaci Špinarka, inspirovanou životem populární ostravské zpěvačky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.