Otevření vědecké knihovny v Ostravě

Už 4. května se pro veřejnost otevře Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě. Služby budou uvolňovány postupně. V první fázi bude platit zkrácená provozní doba. Otevřeno bude v pondělí a ve středu od 10 do 18 hodin, dále v úterý, čtvrtek a pátek od 9 do 16 hod.

Zatím budou možné jen výpůjčky a vracení knih, nebude k dispozici veřejný internet, PC stanice ani studovna. Kulturní a vzdělávací programy jsou také naplánovány na pozdější dobu.

„Čtenáři si budou knihovní fond objednávat prostřednictvím online katalogu jako dosud, připravený si ho vyzvednou v půjčovně. Knihy by měli přednostně vracet do biblioboxů umístěných před knihovnou. Vrácené knihy projdou povinnou třídenní karanténou,“ řekla ředitelka Moravskoslezské vědecké knihovny v Ostravě Libuše Foberová s tím, že trasa k výpůjčnímu pultu bude vymezena. Zaměstnanci knihovny i její návštěvníci musí mít roušky. Jednorázové rukavice budou k dispozici na požádání. Čtenáři u vstupu do půjčovny budou mít k dispozici dezinfekci na ruce a musí dodržovat dvoumetrové rozestupy. Jejich počet v budově budou regulovat pracovníci knihovny.

Po ukončení denního provozu bude prostor půjčovny dezinfikován. Knihovna vydá k nezbytným opatřením provozní řád.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *