Ostrava jako niterné téma…

Galerie výtvarného umění v Ostravě už v úterý 28. ledna otevře zájemcům výstavu Ostrava jako niterné téma v malbách, kresbách a objektech Marty Kolářové. Vernisáž začne v 17 hod. v Domě umění GVUO.  Výtvarná přehlídka představí autorčina  umělecká díla, jež  jsou inspirována ostravskou krajinou a prostředím.

Výstava prezentuje téměř stovku maleb, kreseb a objektů ostravské rodačky Marty Kolářové, a to z let 2006 až 2020. Malby větších i menších formátů, včetně 9 objektů, zaplní horní dvojsálí ostravského Domu umění.

Výtvarnice Marta Kolářová (nar. roku 1976) je dcerou známé umělecké dvojice,  fotografa Viktora Koláře a divadelní scénografky Marty Roszkopfové. Absolvovala Střední školu uměleckých řemesel (obor propagační grafika), následně studovala na Akademii výtvarných umění v Praze – v ateliéru Jiřího Lindovského, Antonína Střížka a Michaela Rittsteina. Hlavním motivem její tvorby je město Ostrava. Umělkyně vystavuje na samostatných i kolektivních výstavách v tuzemsku i zahraničí.

Autorčina díla jsou v řadě českých soukromých sbírek.  V Domě umění budou k vidění do 15. března 2020.

GVUO k výstavě vydala katalog shrnující patnáctiletou tvorbu Marty Kolářové. Úvodní slovo pro něj napsali Milan Weber (kurátor výstavy) a Michael Rittstein.