Ivan Bukovský – Svědkové a proroci

V pondělí 20. ledna proběhne v ostravské galerii Magna vernisáž výstavy Ivan Bukovský – Svědkové a proroci. Začátek je stanoven na 18 hod. Tato přehlídka výtvarníkovy tvorby navazuje na výstavní akci, která se uskutečnila na přelomu roků 2019/2020 v Bratislavském hradě při příležitosti slovenského kulturního ocenění,  kdy umělec získal Identifikační kód Slovenska.  Na ostravské výstavě je Bukovského tvorba zastoupena kompletním cyklem Svědkové a proroci, který byl v Bratislavě vystaven jen částečně.

Ivan Bukovský (* 1949) je jedním z nejvýraznějších představitelů uměleckého proudu Nová figurace. Žije a tvoří v Příbrami. Získal mnoho ocenění, i mezinárodní. Je zastoupen ve významných českých a zahraničních veřejných i soukromých sbírkách.

,,Bukovský byl ovlivněn renesanční a barokní malbou i Rembrandtem, italským civilismem a evropskou Novou figurací. Jako mnozí z jeho generačních druhů ve své tvorbě reaguje na psychicky vypjatou malbu Francise Bacona, expresivní malbu Chaima Soutina nebo Františka Mertla.“

Výstava v Ostravě potrvá do 1. března.