Tři nové výstavy v Opavě

Od 17. ledna si návštěvníci Domu umění  v Opavě (v Pekařské ulici) mohou prohlédnout tři nové výstavy, které připravila Opavská kulturní organizace.  První, nazvaná Praxe divočiny, zájemce zavede do džungle prostřednictvím maleb Libora Veselého. Další výstava s názvem Pavilion O2 představí díla autorů z Německa, Polska, České republiky i Taiwanu. Tento unikátní projekt je realizován v rámci Benátského bienále 2019. Třetí výstava Doteky nabízí k zhlédnutí  obrazy Tibora Červeňáka.

Vernisáž k uvedeným výstavním akcím proběhne už 16. ledna od 17 hodin.  Výtvarná díla budou k vidění do 1. března 2020.

———————————————————————————————–

Libor Veselý je absolventem Fakulty výtvarných umění v Brně, v roce 1999 studoval na Ecole Supérieure de Beaux- Arts, Lorient ve Francii a poté na Akademii výtvarných umění v Praze.

Libor Červeňák (rodák z  Hranic na Moravě) se přestěhoval do Velké Británie. Tam absolvoval jednu z nejprestižnějších uměleckých vysokých škol v Londýně – Chelsea College of Arts. Své obrazy vystavoval v galeriích nejen evropských měst (Vídeň, Stockholm, Helsinky, Paříž, Benátky, Berlín, Londýn, Bristol, Belfast), ale také v New Yorku. Jeho poslední velká výstava proběhla začátkem r. 2019 v hranické Muzejní galerii Synagoga.