Frankenstein u Bezručů

Režisér Jan Holec je od počátku této divadelní sezóny novým uměleckým šéfem ostravského Divadla Petra Bezruče a už v pátek 15. listopadu 2019 představí veřejnosti svou první inscenaci nastudovanou s herci této scény.  Titul Frankenstein je zároveň jeho adaptací světoznámého románu Mary Shelleyové, jenž tato anglická, romantická spisovatelka napsala v roce 1818 ve Švýcarsku.  Zmíněná próza je označována za první dílo světové sci-fi literatury a patří mezi klasické horory.

Příběh příliš ambiciózního vědce, který chce stvořit umělého člověka a vyrovnat se tak Bohu, aniž bere ohled na duši monstra, jež vytvořil, bude u Bezručů hrát pouze sedm herců:   Lukáš Melník (vědec Viktor Frankenstein),  Vojtěch Johaník (umělý syn – monstrum),  Magdaléna Tkačíková (Alžběta) Markéta Matulová (Kristína), Dušan Urban (otec Kristíny), Ondřej Brett (Jindřich) a  Jakub Burýšek (mrtvé dítě).

,,Postava Viktora Frankensteina je v mnoha aspektech velmi dráždivá. Téma osobní ambice, které dokáže člověka zcela pohltit a dokonce zničit, bude věčné. Frankenstein pro mě není pouze horor, ale především psychologické drama,“ uvedl  Jan Holec a dodal: ,,U adaptace jsem se navíc od románu značně odchýlil, což mě nutilo fabulovat nový příběh a postavy. Samotná dějová linka pak bude překvapením…“