Eva Kotarbová
Administrátor: Eva Kotarbová Návštěvní kniha
 
 
 
 
 
 
 
Moje knihy
 
  • Černohorské sluncebraní
  • Marné levitace
  • Siluety
 
 
 
 
 
 
 
Encyklopedie
 
  • Encyklopedie 1. vyd. Vročení 2005  
    Vročení 2005  
  • Encyklopedie 2. vyd. Vročení 2013
    Vročení 2013
 
 
 
 
 
 
 
Rubriky
 
Archiv
 
 
 
 
 
 
 
 

Mezinárodní sochařské sympozium Plesná 2009

Výtvarné sympozium je vždy o práci a spolupráci, vzájemném předávání zkušeností a nových poznatků. Letošní – už 3. sochařské sympozium v Plesné je hlavně ve znamení spolupráce s Polskou republikou. Zúčastní se ho pět studentů a asistentů z fakulty umění z polského Cieszyna, kde se věnují přímo oboru sochařství. Díky této přeshraniční spolupráci je sympozium podporováno také grantem z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Nechceme však zapomínat i na naše další zahraniční kontakty, proto jsme pozvali opět aspo? jednoho sochaře ze Slovenska a dalšího z Mexika.

Na tyto zahraniční účastníky jsme získali ještě další podporu – Statutárního města Ostravy a fondu Opora. A tak spolu s dalšími sedmi českými sochaři vznikl opět kolektiv tvůrců, který svým umem a díly přispěje k obohacení kulturního života jak v naší Plesné, tak v celé Ostravě. Několik vzniklých soch chceme umístit i v jiných ostravských čtvrtích, kde budou připomínat tvůrčí atmosféru akce.
Sympozium začalo v pondělí 6. července a sochaři  až do 18. července budou pracovat na svých dílech.
V neděli 19. 7. bude v 16 hodin vernisáž k výstavě vzniklých soch. Pokud bude pěkné počasí, tak nám k tomu zahraje i mladá hudební kapela Fosfor.
Určitě si nenechejte tuto akci ujít, je velmi zajímavé sledovat, jak se takové sochařské dílo rodí. Můžete je vidět už od prvotního záseku do dřeva až po závěrečné dokončovací práce. Navíc je letos připraveno kromě dubového dřeva i několik mramorových bloků, takže lze porovnat i rozdíly v různých sochařských postupech.

Mgr. Antonín Gavlas, předseda občanského sdružení Silvie

 

Napsat komentář
Antispamová kontrola

Zadejte velké x

 
 
 
 
 
 
 
 
Smlouvy
 
 
 
 
 
 
 
 
Městské lázně
 
 
 
 
 
 
 
 
Starší archív
 
 
 
 
 
 
 
 
Zajímavost
 
  • 7. Průhledy