Nová sezóna v Divadle Petra Bezruče

Už zítra 10. září 2019 se bude hrát první představení v nové divadelní sezóně 2019/2020 (lákavě nazvané Zaskoč si k Bezručům!). Herecký soubor DPB uvede představení Transky, body, vteřiny (viz foto Jana Hrubeše). V rámci slavnostního zahajovacího večera budou také vyhlášeny výsledky ankety Bezruč sobě, diváci v ní každoročně volí nejoblíbenější herečku, herce a inscenaci uplynulé sezóny.  Program večera (začátek v 18.30 hod.) bude uvádět Markéta Matulová a Vojtěch Johaník. Návštěvníci budou mít také možnost seznámit se s  novým umělecký šéfem divadla, kterým se stal  Jan Holec.

 

Jan Holec vystudoval režii na pražské DAMU. Je jedním ze spoluzakladatelů Divadla Spektákl, spolupracoval s A studiem Rubín, Jihočeským divadlem v Českých Budějovicích, Divadelní společností Masopust, Činoherním studiem Ústí nad Labem, Národním divadlem Brno, Klicperovým divadlem Hradec Králové a Divadlem LETÍ.
Svou první inscenaci v DPB nazkouší na podzim,  půjde o autorskou variaci na téma Frankenstein.

 

Premiéry v nové sezóně:

První premiérou, už 20. září, bude inscenace slavné Molièrovy hry Zdravý ne/mocný, a sice v režii Vladimíra Morávka, s Norbertem Lichým v hlavní roli Argana.

V listopadu umělecký šéf DPB Jan Holec představí svou  autorskou variaci na známé téma hororového románu Marry Shelleyové Frankenstein. ,,Slibuje přitom hravé a žánrově překvapivé prozkoumání tématu lidské touhy vyrovnat se Bohu“.

Na počátku roku 2020 bude mít českou premiéru dramatizace románu Viktora Fischla Dvorní šašci.  Tento příběh čtyř vězňů a jednoho velitele tábora smrti bude uveden v režii Jakuba Nvota.

Adaptace kultovního románu Anthonyho Burgesse Mechanický pomeranč bude na scéně DPB  od března r.  2020.  S hereckým souborem ji nastuduje  režisérka Tereza Říhová.

Závěr sezóny bude patřit inscenaci autorsko-režijní dvojice Anna Saavedra-Janka Ryšánek Schmiedtová a titulu Bikini blues.  Nabídnou osobité zpracováni tématu třídní sraz po letech.

 

Novým členem v hereckém souboru je  Jáchym Kučera (absolvent DAMU), který dříve působil v Divadle na Fidlovačce a v Divadle Spektákl.  V roce 2017 si ho Jan Hřebejk vybral do role Slávka Stárka ve třetím dílu trilogie Zahradnictví, s názvem Nápadník.