Derniéry a novinky v opavském Domě umění

Dne 25.  srpna 2019 končí v opavském Domě umění několik výstav. Jedná se o: Self-fee (malby Pavla Formana), Socha a Ugly colours (nadrozměrné sochy Stefana Milkova a komiksy Venduly Chalánkové) i společný projekt Opavské kulturní organizace a Galerie výtvarného umění Ostrava s názvem Dialogy 2019 / Ubývání gravitace (prezentována jsou například díla Karla Nepraše, Aleše Veselého, Jana Koblasy a Arnošta Paderlíka ze sbírky GVUO, na něž svou tvorbou reaguje pražský intermediální umělec a zvukový designer Martin Janíček).

V poslední výstavní den vše mohou návštěvníci zhlédnout zdarma.

Nové výstavní akce  v Domě umění Opava budou zahájeny vernisáží  5. září v 17 hodin. Půjde o výstavu prací textilní výtvarnice a malířky Jitky Štenclové, s názvem Jak nahoře, tak i dole, dále o přehlídku barevných linorytů umělců Pavla Piekara a Michala Cihláře. Jejich výstava má název Portréty od A do Ž.

Třetí novinka seznámí veřejnost s mezinárodní kolekcí plakátů, která bude uvedena pod názvem Demokracie – především!, zachycuje různé výtvarné pohledy na současné sociální a politické problémy.

Zahájena bude také výstava PEL-MEL, která připomene  130.  výročí existence  Psychiatrické nemocnice Opava.