Nové muzeum automobilů v Kopřivnici v roce 2021

Moravskoslezský kraj předal 29. července společnosti Morys, s. r. o. , objekt bývalé slévárny v Kopřivnici. Stavbaři starou budovu zrekonstruují, aby v ní mohlo vzniknout nové Muzeum automobilů Tatra. Pro veřejnost by mělo být otevřeno v roce 2021.

První výběrové řízení na zhotovitele technického muzea musel MSK zrušit, protože cenové požadavky firem byly vyšší než suma,  kterou by kraj měl  k dispozici včetně peněz z evropských fondů.
„Do druhého kola se podařilo vyjednat zrušení finančního stropu 124 milionů korun, který byl podmínkou pro přiznání evropské dotace. Takže náklady na projekt mohou nově dosáhnout maximálně 172 milionů korun včetně nákladů na expozici, z toho téměř 111 milionů půjde z evropských peněz. Zbytek zaplatí kraj ze svého rozpočtu,“ uvedl náměstek hejtmana pro finance, investice a majetek Jaroslav Kania.
Nové muzeum automobilů Tatra vznikne jako pobočka Muzea Novojičínska. Společnost Tatra Trucks,  a. s., darovala pro jeho vybudování pozemek s halou bývalé slévárny. Město Kopřivnice se zavázalo kolem objektu vybudovat potřebná parkoviště, příjezdové cesty a zelené plochy.

Před novým muzeem vznikne stálá expozice legendárního motorového vlaku Slovenské strely, jejíž celkovou renovaci zajišťuje automobilka Tatra. Závod také přidá do nových expozic sbírku unikátních vozidel,  pro něž dosud chyběly výstavní prostory.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *