Pocta Rychlým šípům

V Galerii Obecního domu v Opavě proběhne od 4. 7. do 25. 8. 2019 výstava prací asi padesát ilustrátorů a scénáristů z Česka a Slovenska, kteří prostřednictví komiksů vyjadřují svůj pohled na fenomén chlapecké party. Výstavní akce je uvedena pod názvem Pocta Rychlým šípům. Na ní si mohou zájemci zakoupit i knihu s novými příběhy Rychlý šípů. Vernisáž bude  3. července v 18 hod. Během ní zazní staré tábornické písně v podání folkové skupiny Pěšáci.

„Rychlé šípy Jaroslava Foglara u nás ovlivnily celé generace a jsme rádi, že tuto velmi osobitou putovní výstavu, která sklízí velký ohlas, můžeme představit u nás v Opavě,“ řekl Jan Kunze, kurátor akce a dramaturg Opavské kulturní organizace, a dodal: „Panely s novodobými komiksy doplní komiksové bubliny s legendárními hláškami, připraven je i zábavný kvíz, ve kterém si návštěvníci mohou vyzkoušet svoji znalost fenoménu Rychlé šípy.“

Nové jedinečné komiksové příběhy jsou z dílen autorů: Lucie Lomové, Pavla Čecha, Jozefa Gertliho Danglára, Jiřího Gruse, Karla Jerieho, Tomáše Kučerovského, Karla Osohy, Jiřího Petráčka nebo Martina Šútovce. Hrdinové komiksů se ocitnou na nečekaných místech, dokonce i v domově seniorů.

Výstava vznikla ve spolupráci Galerie Obecního domu, Skautské nadace Jaroslava Foglara a nakladatelství Akropolis. Je připomínkou loňského 80. výročí vzniku slavného chlapeckého klubu.