Ostravská muzejní noc se blíží

Druhou červnovou sobotu proběhne v Ostravě  jedenáctý ročník festivalu Ostravská muzejní noc. Zapojí se do něj 31 institucí. Tradiční zahájení se uskuteční 8. června od 17.30 hod. před budovou Nové radnice na Prokešově náměstí. Atraktivní kulturní program proběhne do půlnoci na různých místech města.

Jsou připraveny tvůrčí dílny i hry pro rodiny s dětmi například v Českém rozhlase Ostrava, Výstavní síni Sokolská 26, Hasičském muzeu města Ostravy, Slezskoostravské galerii, Muzeu a galerii Mlejn, Milan Dobeš museu, Železničním muzeu moravskoslezském, na Dole Michal, v Dopravním podniku Ostrava, Janáčkově filharmonii Ostrava, Střední umělecké škole Ostrava a Tyflocentru Ostrava.

Výstavy, komentované prohlídky, přednášky a další aktivity připravili v Galerii Magna, Výtvarném centru Chagall a galerii Jáma 10, Národním zemědělském muzeu, Národním památkovém ústavu, na radnici měst. obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. Divadelní vystoupení či koncerty na Lidové konzervatoři a Múzické škole Ostrava.

Podrobné informace o programu včetně časového harmonogramu a jízdních řádů naleznete na webu, Facebooku a v tištěných brožurkách. Na některé akce je nutno se rezervovat předem. Rezervační systém bude spuštěn v pondělí 3. 6.  v 18 hod. na webových stránkách festivalu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *