Polské prázdniny ve Mlejně

Stejně jako v loňském roce i letos připravil Spolek Mlejn pro návštěvníky Galerie Mlejn několik výstav polských autorů. Ve čtvrtek 9. 7. se představí rodina Panitz, kterou v Ostravě uvede partner galerie Mlejn Opolski – Garaž Sztuki. Vystavovat se budou díla Adolfa, Ruty Molim a Jakuba Panitz. Výstava potrvá do 5. srpna 2009.
Adolf Panitz , sochař narozen 8. 9. 1936 v Zabrze

studia: ASP Kraków, dyplom w pracowni Jerzego Bandury 1963.
Na počátku své tvorby se věnoval zejména grafice, kde dominovaly zejména monumentální kompozice. V daším tvůrčím období jako sochař pracuje se všemi materiály. Za zmínku stojí jeho práce bronzové vstupní dveře do Opolské katedrály, náhrobek knížete jana Dobrego, a pod. Fragmenty z těchto prací budou k vidění na výstavě.

Ruta Molin-Panitz, malířka, nar.8. 9. 1937, Cieszyn.

Vzdělání: ASP Kraków, dyplom w pracowni Hanny Rudzkiej-Cybisowej 1962. Po studiích tvořila v Opole, zabývala se užitnou grafilou (plakáty, katalogy a dalšími projekty) a malířstvím. V malbě čerpala zejména náměty z mizející slezské vsi, kde si vytvořila svůj vlastní svět postav a života. Její obrazy, znázorňující žánrové výjevy, jsou realizovány v charakteristický omezeném rozsahu jemné barvy, většinou v tmavých odstínech.Autorka zemřela 20.09.2005 ve Wrocławi.

Jakub Panitz, benjamin rodiny, prezentuje na výstavě kovové objekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.