Blíží se XVII. ročník Evropských dnů handicapu

„První říjnový týden letošního roku v Ostravě bude opět patřit mezinárodnímu setkání všech těch, kteří podporují nebo pracují s lidmi s handicapem, a kteří pomáhají jejich integraci do společnosti. Na už XVII. ročník Evropských dnů handicapu se chystají delegace z Francie, Itálie, Belgie, Portugalska, Německa, Maďarska, Polska a Slovenska,“ říká ředitelka pořádající Asociace TRIGON Olga Rosenbergerová.
SVĚT JE PLNÝ BAREV
V rámci letošních Evropských dnů handicapu vyhlašuje Asociace TRIGON soutěž o originální kresby dětí a mládeže s poruchou autistického spektra pod názvem „Svět je plný barev“. Nejzajímavější a nejzdařilejší výtvarné práce budou vystaveny ve foyeru Radnice města Ostravy u příležitosti slavnostního zahájení této mezinárodní akce.
Soutěžní práce lze posílat do 18. září 2009 na adresu:
Asociace TRIGON
Skautská 1045
708 00 Ostrava-Poruba
Obálku označte heslem: „Svět je plný barev“
Bližší informace získáte na telefonním čísle: 724 360 555.

Olga Rosenbergerová uvádí, že vyvrcholením Evropských dnů handicapu 2009 bude slavnostní večer, během něhož Asociace TRIGON udělí ocenění Křišťálový kamínek. „Chceme především vyzdvihnout mimořádné aktivity lidí s handicapem a také poděkovat těm, kteří problematice lidí s postižením věnují svůj čas, energii i kus svého osobního života. Křišťálový kamínek v loňském roce převzala primářka Irina Chmelová, která iniciovala zásadní změny v péči o člověka s handicapem, ředitelka ZŠ Kpt. Vajdy Eva Sroková a Francouz Gérard Haon, jejichž aktivita vedla k úspěšnému rozvoji spolupráce Bretaně a Ostravy, Vlasta Polová, která připravila handicapované sportovce na světové speciální olympiády, ale i mladá a talentovaná nevidomá pěvkyně Pavla Čichoňová nebo úspěšná recitátorka Táňa Jónášová. Už teď se těšíme na letošní nominace.“

KňIŠŤÁLOVÝ KAMÍNEK 2009 – ocenění
Mohou být nominovány:
osobnosti za dlouhodobou práci a mimořádné výsledky ve prospěch osob s handicapem
osobnosti s handicapem za mimořádný čin nebo aktivitu
Nominace musí obsahovat:
jméno, příjmení a kontakt kandidáta,krátké zdůvodnění nominace, jméno, příjmení a kontakt předkladatele.

Vaše návrhy můžete posílat až do 18. září 2009
e-mail: info@asociacetrigon.eu
adresa: Skautská 1045, 708 00 Ostrava

Na obálku připište heslo „Křišťálový kamínek 2009″

maj

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *