Obecní dům nabízí expozici Až přiletí čáp

Až do 12. května si mohou návštěvníci opavského Obecního domu v expozici Cesta města prohlédnout ojedinělou sbírku nejrůznějších typů historických kočárků z let 1880 až 1980 v instalaci nazvané Až přiletí čáp.  Už  19. března se uskuteční její komentovaná prohlídka s kurátorkou Lenkou Čížovou.  Začne v 16.30 hod.

„Expozice nabízí téměř pět desítek kočárků, které jsou rozděleny do tří časových okruhů. Zajímavý je například kočárek pro děti zvaný princeska, pocházející z konce 19. století s nápadným zdobením a podvozkem na vysokých kolech. Vystavená sbírka, která je v Obecním domě instalována od 21. února, se setkala u veřejnosti s velkým zájmem a navštěvují ji lidé všech věkových kategorií. Děti pochopitelně vždy nejvíc zaujmou historické kočárky pro panenky,“ uvádí Lenka Čížová.

Kočárky shromáždili a zrestaurovali manželé Šormovi z Roztok u Prahy. V r. 2016 jejich unikátní sbírku zakoupilo Muzeum regionu Valašsko, které ji instalovalo v zámku Kinských ve Valašském Meziříčí. Kočárky zapůjčuje i jiným muzeím.

Rodinné vstupné stojí 90 Kč, základní 40 a zlevněné 20 korun.