Eva Kotarbová
Administrátor: Eva Kotarbová Návštěvní kniha
 
 
 
 
 
 
 
Moje knihy
 
  • Černohorské sluncebraní
  • Marné levitace
  • Siluety
 
 
 
 
 
 
 
Encyklopedie
 
  • Encyklopedie 1. vyd. Vročení 2005  
    Vročení 2005  
  • Encyklopedie 2. vyd. Vročení 2013
    Vročení 2013
 
 
 
 
 
 
 
Rubriky
 
Archiv
 
 
 
 
 
 
 
 

Informace k povodni v Moravskoslezském kraji

Během tohoto víkendu pracovníci Krajského úřadu Moravskoslezského kraje mapovali škody, které napáchala blesková povode? zejména na Novojičínsku. Níže uvedená čísla jsou zatím předběžná a budou se dopřes?ovat.
Celkem bylo zasaženo 23 obcí, zaplaveno 909 domů, z toho již 12 domů statici určili k demolici. Podle hrubého odhadu bylo povodní postiženo 4670 občanů a 8 občanů kraje bylo usmrceno.
Zničeno bylo 44 mostů a 25 lávek. Škody na silnicích II. a III. třídy se stále prověřují, předběžné výsledky budou známy během dnešního dne.
Postižené obce: Kopřivnice, Závišice, Ženklava, Mankovice, Vrážné, Bordovice, Lichnov, Tichá, Veřovice, Frenštát pod Radhoštěm, Trojanovice, Šenov u Nového Jičína, Kunín, Bartošovice, Bernartice nad Odrou, Jeseník nad Odrou, Hladké Životice, Životice u Nového Jičína, Nový Jičín, Mořkov, Hodslavice, Kujavy a Studénka.
Pracovníci krajského úřadu začnou v  nejbližších dnech přímo v postižených obcích vyplácet ze Zajišťovacího fondu 20 000 Kč na zaplavený dům. Občané budou o postupu vyplácení finančních prostředků řádně a včas informováni.
Dále bude z krajských peněz poskytnuta částka 1,5 mil. Kč na přípojky elekřiny a jejich revize a 1 mil. Kč na přípojky a revizi plynu u povodní zasažených rodinných domů. Odvoz a likvidace odpadů s postižených oblastí byl vyčíslen zatím na částku 6 mil. Kč.
Hejtman Moravskoslezského kraje Jaroslav Palas svolá mimořádné zasedání Rady kraje, které bude rozhodovat o dalším financování.

Šárka Vlčková, tisková mluvčí
Odbor kancelář hejtmana kraje

 

Napsat komentář
Antispamová kontrola

Zadejte velké x

 
 
 
 
 
 
 
 
Smlouvy
 
 
 
 
 
 
 
 
Městské lázně
 
 
 
 
 
 
 
 
Starší archív
 
 
 
 
 
 
 
 
Zajímavost
 
  • 7. Průhledy