Komorní scéna Aréna uvede Divadelníka

V ostravské Komorní scéně Aréna bude mít v sobotu 12. ledna 2019 premiéru hra Thomase Bernharda s názvem Divadelník. Tento rakouský spisovatel a dramatik, držitel řady ocenění, je považován za jednoho z nejvýznamnějších německy píšících autorů po 2. světové válce.  Jeho Divadelník je z roku 1984. Autor mnohými svými díly provokoval rakouskou společnost. „Zejména kritizoval, že se Rakušané nevyrovnali se svou nacistickou minulostí, vysmíval se však i sociálně demokratickým vládám, sociálnímu státu a žádný soucit neměl ani s katolickou církví,“ uvedl dramaturg divadla Tomáš Vůjtek.

Ostravský Divadelník bude druhým inscenováním hry v České republice (před 20 lety byl nastudován v pražském Divadle Na zábradlí v režii Jana Antonína Pitínského).

V centru děje stojí  principál kočující divadelní společnosti Bruscon, který deptá svou rodinu a všechno podřizuje záměru zahrát vlastní divadelní hru, o níž se domnívá, že je mezníkem v dějinách dramatu.

Roli principála Bruscona nastudoval zakládající člen divadla Marek Cisovský. Herec touto rolí ,,oslaví“ 25 let svého působení v souboru. Dále hrají Dana Fialková, Vojtěch Lipina, Jan Chudý a hostující Anna Polcrová.

Inscenaci s herci nastudoval polský režisér André Hübner-Ochodlo, který s Komorní scénou Aréna spolupracoval již několikrát.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *