13. ročník soutěže Stavba Moravskoslezského kraje

Svaz podnikatelů ve stavebnictví, Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků a Obec architektů ve spolupráci s Moravskoslezským krajem vyhlásili 13. ročník soutěže Stavba Moravskoslezského kraje. Akce se koná pod záštitou hejtmana MSK Ivo Vondráka.  Zájemci mohou svá stavební díla do soutěže přihlásit do 15. března 2019.  Hlavním cílem soutěže je seznámit laickou i odbornou veřejnost se současnou úrovní stavitelství a architektury v regionu. Například vloni byla oceněna Bezručova chata na Lysé hoře, náves ve Velké Polomi nebo revitalizace veřejného prostranství v centru Karviné.

Architekti, projektanti, investoři, majitelé objektů nebo stavební firmy mohou do soutěže zapsat stavby dokončené a zkolaudované v Moravskoslezském kraji od počátku roku 2017 do konce r. 2018. Soutěž má pět kategorií: stavby občanské vybavenosti, bytové domy, rodinné domy, průmyslové stavby a dopravní, inženýrské a vodohospodářské stavby. Organizátoři zařadili i novou  kategorii, tj. stavby realizované mimo území MSK.

Nejlepší stavby bude vybírat jedenáctičlenná porota, složená ze zástupců Krajské stavební společnosti při Svazu podnikatelů ve stavebnictví, České komory autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě, Obce architektů a zástupců Moravskoslezského kraje. Z vítězných staveb jednotlivých kategorií bude nakonec vybrána stavba roku, které bude udělena  GRAND PRIX. V loňském roce tuto cenu získala horní stanice lanové dráhy na Pustevnách.

Foto: archiv MSK –  horní stanice lanové dráhy na Pustevnách a Bezručova chata na Lysé hoře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Antispamová kontrola

Zadejte velké x