Janáček v ulicích Ostravy

Janáček v ulicích Ostravy, to je název kulturních aktivit, které připravily Spolek Fiducia a okrašlovací spolek Za krásnou Ostravu.  Uskuteční se v průběhu září až listopadu. 

Po realizaci poetické stezky na náměstí Edvarda Beneš (6. 9.) se v centru Ostravy na 11. září připravuje instalace komiksových bublin s texty a dalšími nápisy,  9. října  proběhne od  18 hod. Poetický atentát na Janáčkově ul.  Průvodcem bude literární historik a kritik Pavel Hruška, který připraví literární reflexe na Janáčkovo dílo a ukázky z jeho korespondence. Součástí této aktivity bude i hudební vystoupení. Sraz zájemců je naplánován před Antikvariátem a klubem Fiducia.

V úterý 6. listopadu 2018 od 18 hod. začne komentovaná procházka nazvaná Po ostravských stopách Leoše Janáčka.  Povede například kolem bývalého Národního domu (dnes Divadlo Jiřího Myrona), kde poprvé zazněla v Ostravě Její pastorkyňa a později další Janáčkovy opery, dále k hotelu Slavia na Hollarově ulici, v němž se konal slavnostní banket na počest L. Janáčka po premiéře Káti Kabanové.   Procházka začne na nám. Edvarda Beneše.

Tyto akce podpořilo statutární město Ostrava.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *