Projekt Sensační tourné světem první republiky

Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě uskuteční v rámci svého projektu Sensační tourné světem první republiky řadu zajímavých akcí.  Již ve středu 19. září 2018 od 16.30 hod. proběhne přednáška historičky Ostravského muzea Mgr. Kateřiny Barcuchové s názvem Žena za 1. republiky. Je zaměřena na ženskou úlohu v tehdejší společnosti, její vzdělávání, rodinný a pracovní život i záliby.

Vstup na přednášku, která bude doplněna dobovými fotografiemi i knihami a také časopisy z fondu vědecké knihovny, bude zdarma.

Na říjen chystá Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě jedinečnou výstavu nazvanou Prvorepublikové knihovnictví. Připravuje se ve spolupráci s Knihovnou města Ostravy. Vernisáž k ní bude součástí celoměstských oslav 100. výročí republiky  a uskuteční se 27.  října.

V listopadu proběhnou dvě další zajímavé přednášky. Doc. PhDr. Martin Jemelka bude hovořit na téma zajímavé osobnosti Ostravy, které se podílely na řízení předmnichovské republiky (senátoři, poslanci apod.).  Ing. arch. Eva Špačková se ve svém vystoupení zaměří na architekturu uvedeného období se zaměřením na interiér.

Projekt Sensační tourné světem první republiky je realizován s finanční podporou statutárního města Ostravy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *