Výstava Ostrov v klimkovickém kostele

Ve městě Klimkovice je nejstarší budovou kostel Nejsvětější trojice.  Tento významný objekt, jehož existence začíná v první polovině 16. století, je po celkové rekonstrukci. V současnosti jeho prostory slouží k výstavní činnosti, dále jako koncertní sál či k pořádání jiných společenských akcí. Do 31. května 2018 se v něm nachází výstava nazvaná Ostrov. Zahrnuje výtvory tří ostravských autorů: Alice Adamčíkové Koupilové,  Jakuba Ivánka a Jana Trtílka.                                                                     (ko)

 

,,Alice Adamčíková Koupilová se narodila v Ostravě před 35 lety. Vztah k výtvarnému projevu získala už v dětství v Domově dětí a mládeže v Mariánských Horách. První amatérské výstavy proběhly na střední škole. Ačkoli ta byla ekonomického charakteru, její vnitřní „já“ ji vždy stahovalo spíš do světa uměleckého. Nyní studuje pátým rokem na Lidové konzervatoři Ostrava pod vedením Pavly Titorové. Pracuje především s akrylem, na své obrazy lepí kameny (které si sama drtí), písek i jiné předměty.

Jakub Ivánek (* 1983) – vědecký pracovník Centra regionálních studií a Katedry české literatury a literární vědy Filozofické fakulty Ostravské univerzity, autor internetové databáze Ostravské sochy (www.ostravskesochy.cz), ve volném čase (už od mala) také amatérský výtvarník. V letech 2009–2014 se věnoval zejména tvorbě koláží. Od roku 2013 student kresby a malby na odpoledních kurzech Lidové konzervatoře v Ostravě.

Jan Trtílek, narozen 1969 v Praze v rodině akademického sochaře a restaurátora Jana Trtílka. V 70. letech minulého století se s fotografováním setkává pouze coby fotografovaný model, totiž baculatý hoch na rodinných snímcích. Po studiích zakončených promocí na VŠB-TU v Ostravě se začíná vážně zabývat výtvarnou fotografií, zprvu analogovou a později propadne kouzlu digitální tvorby se všemi jejími možnostmi.“

Text a foto Stanislav Drozd

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *