Move Fest 2018 v Ostravě

Festival současného tance, nového cirkusu a fyzického divadla Move Fest se už po páté uskuteční v Kulturním centru Cooltour Ostrava, a to od středy  23. května, kdy bude uvedeno představení Everywhen, které reaguje na současné názorové střety mezi generacemi a sociálními skupinami. Pro diváky je připraven i další program sestavený z pohybových představení vzniklých v Česku a na Slovensku.

Ve čtvrtek 24. 5.  bude uveden titul You are here, zdůrazňující pohybové možnosti lidského těla.  V pátek 25. 5.  je na programu Kolaps v provedení populárního novocirkusového uskupení Losers Cirque Company. Toto představení s nárokem na velký prostor se odehraje v Domě kultury města pohybové Ostravy.

V programu je i představení ze Slovenska s názvem Wow. Ztvárňuje myšlenku, že lidstvo zvládlo i cesty do vesmíru, ale stále  hledá smysl své existence na rodné planetě. Taneční příběh O medvědovi, který plul na kře bude v neděli 27. 5. tečkou za pátým ročníkem Move Fest 2018 v Ostravě. Představení je vhodné pro děti i dospělé.

V rámci festivalu jsou i workshopy, např. v sobotu 26. 5. proběhne výuka zaměřená na pozemní akrobacii.