Evangelium podle houslí znovu v Ostravě

Po dvouleté přestávce mají ostravští zájemci znovu příležitost zhlédnout výjimečné hudební představení Evangelium podle houslí, které bude uvedeno 13. dubna v katedrále Božského Spasitele. Toto velikonoční chrámové oratorium je dílem hudebního skladatele Pavla Helebranda. Na jeho provedení se podílí asi 180 zpěváků a hudebníků v čele s Jiřím Pavlicou a Hradišťanem.

Evangelium podle houslí bylo v Ostravě uváděno v letech 2009 až 2016. Vidělo jej přes devět tisíc diváků. Letos se počítá v Ostravě se dvěma představeními. Pro školní mládež a seniory za snížené vstupné bude oratorium hráno 13. 4. od 10 hod., podruhé zazní pro veřejnost v 19.30 hodin. Délka představení je asi 90 minut. Hraje se bez pauzy. Představení je v produkci Ilony Kučerové a z. s. Kulturní Ostrava.

V červnu 2018 bude dílo provedeno na mezinárodním hudebním festivalu Smetanova Litomyšl. Představení se tam uskuteční 20. a 21. června 2018 ve 20.30 hodin v piaristickém chrámu Nalezeni sv. Kříže.

 

Účinkující

– sóla: Jiří Pavlica a Hradišťan, Veronika Holbová, Simona Mrázová, Anna Nitrová Číhalová, Jakub Tolaš, Pavel Liška, Juraj Čiernik, Jiří Halama, Norbert Lichý, Roman Vlkovič, Petr Němec, Jindřich Jakubal, Barbora Čechová

– členové operního orchestru, sboru a Operního studia NDM – sbormistryně Lenka Živocká

– Pěvecký sbor Gymnázia Olomouc-Hejčín – sbormistryně Lenka Dohnalová Mlynářová a Vendula Burgetová

– Pěvecký sbor města Klimkovic – sbormistryně Miroslava Halatová

– Zašovský chrámový sbor – sbormistr Petr Borovička

– Proměny Prostějov – sbormistryně Lenka Dohnalová Mlynářová a Pavla Copková

– dětské hudecké muziky Iskérka a Trnečka při ZUŠ E. Runda – vedoucí Jarmila Červenková

– Musica Opavia pod vedením Milana Zajíce

– varhany: Lenka Živocká a Josef Fojt

– dirigent: Petr Šumník

Záštitu nad představením v Ostravě převzal Mons. František Václav Lobkowicz, biskup ostravsko-opavský, a Ing. Petra Bernfeldová, starostka městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz.

Prodej vstupenek je na všech pobočkách Ostravského informačního servisu, www.ostravainfo.cz, tel.: 596 123 913.

Ceny vstupenek: představení pro veřejnost – zóna 1 (na místa) – 400 Kč, zóna 2 (na místa) – 300 Kč, zóna 3 (volné sezení) – 150 Kč, dopolední představení pro školní mládež a seniory: jednotné vstupné 90 Kč.

 

Foto: Werner Ullmann (z archivu Ilony Kučerové)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Antispamová kontrola

Zadejte velké x