Výstava Fotografiemi pro radost i v Ostravě

Od 8. ledna je v Ostravě-Vítkovicích k vidění putovní výstavní kolekce nejlepších snímků charitativního projektu Pomáháme fotografiemi. Je vystavena v tamní pobočce Knihovny města Ostravy. Výstava má název Fotografiemi pro radost. Autoři obdivuhodných snímků jsou z organizací, které se věnují péči o děti a dospělé s mentálním postižením. Zachycují běžný život svých klientů. Vítkovické zastavení putovní výstavy se uskutečnilo ve spolupráci Knihovny města Ostravy a ostravského Čtyřlístku – centra pro osoby se zdravotním postižením, který je do projektu zapojen již druhým rokem.

„Jsme rádi, že letos bude zážitky lidí s mentálním postižením sdílet prostřednictvím této putovní výstavy i široká veřejnost, protože mnozí z nás často ani netuší, jak barevný svět to může být, a že je možné i nepatrnou podporou šířit dál jejich pohled na svět. Máme se často od těchto lidí co učit, a to je podle mého názoru podstata jejich integrace mezi nás,“ uvedla ředitelka projektu Pomáháme fotografiemi Marta Kopecká. Vedle ostravského Čtyřlístku se letos do akce zapojilo dalších 11 neziskových a příspěvkových organizací z celé České republiky.

Výstava Fotografiemi pro radost zahájila své putování v loňském listopadu v Táboře. Je a bude i v dalších městech České republiky. V pobočce KMO ve Vítkovicích ji mohou zájemci zhlédnout do konce ledna.

V programu vernisáže k vítkovické výstavě vystoupil hudební soubor ostravského Čtyřlístku, a to skupina Rytmy. Nadšení a dovednosti členů souboru vzbudily obdiv všech přítomných hostů. Rytmy nejsou pro ostravskou veřejnost neznámé. V minulosti soubor vystupoval na tradičním koncertě Všechny barvy duhy v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě, na Dnech sociálních služeb – Lidé lidem či Evropských dnech handicapu i při dalších společenských a charitativních akcích, dokonce na koncertech v Polsku.

Foto: Bohdana Rywiková a Eva Kotarbová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Antispamová kontrola

Zadejte velké x