Eva Kotarbová
Administrátor: Eva Kotarbová Návštěvní kniha
 
 
 
 
 
 
 
Moje knihy
 
  • Černohorské sluncebraní
  • Marné levitace
  • Siluety
 
 
 
 
 
 
 
Encyklopedie
 
  • Encyklopedie 1. vyd. Vročení 2005  
    Vročení 2005  
  • Encyklopedie 2. vyd. Vročení 2013
    Vročení 2013
 
 
 
 
 
 
 
Rubriky
 
Archiv
 
 
 
 
 
 
 
 

Koncert k významnému výročí Ostravy

Zašovský chrámový sbor pod vedením Petra Borovičky a orchestr opery Národního divadla moravskoslezského v Ostravě s dirigentem Adamem Sedlickým nastudovali s dalšími umělci barokní skladbu Óda na den svaté Cecílie (Ode on St. Cecilia’s Day) autora Henryho Purcella a uvedou ji na koncertu dne 19. listopadu 2017 v ostravském kostele sv. Václava. Tímto se připojí k oslavám připomínajícím 750 let, které uplynuly od první písemné zmínky o Ostravě. Koncert začíná v 17 hod.

Óda na den svaté Cecílie byla zkomponována anglickým hudebním skladatelem Henrym Purcellem na text Nicholase Bradyho v r. 1692 na počest svátku sv. Cecílie, patronky hudebníků. Každoroční oslavy této svaté ženy připadají na 22. listopadu. (O více než dvě století dříve v  roce 1454 povolil Jan Talafús z Ostrova městské radě Moravské Ostravy zřízení bočního oltáře sv. Cecílie v kostele sv. Václava. Tuto svatou si ostravští občané zvolili za patronku a ochránkyni města.)

Další účinkující: Jan Fišar (průvodní slovo), Jana Doležílková (soprán), Barbora Baranová (mezzosoprán), Lenka Háčková (alt), Petr Němec (tenor), Adam Grygar (baryton), Martin Gurbal‘ (bas), Marie Pluhačová (cembalo).

Záštitu nad akcí převzala Ing. Petra Bernfeldová, starostka městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. Koncert je realizován za finanční podpory Krajského úřadu Moravskoslezského kraje, statutárního města Ostravy, městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz a společnosti Ingeteam a.s.

Předprodej vstupenek na všech pobočkách Ostravského informačního servisu, www.ostravainfo.cz, tel.: 596 123 913.

 

 

Napsat komentář
Antispamová kontrola

Zadejte velké x

 
 
 
 
 
 
 
 
Smlouvy
 
 
 
 
 
 
 
 
Městské lázně
 
 
 
 
 
 
 
 
Starší archív
 
 
 
 
 
 
 
 
Zajímavost
 
  • 7. Průhledy