Novinky z dílny skladatele Jana Grossmanna

V Domě umění v Ostravě bude v úterý 7. listopadu 2017 od 18.30 hod. uvedena světová premiéra skladby Hukvaldské skici pro housle violu a recitaci od ostravského skladatele Jana Grossmanna na verše básnířky Věry Philippové. Koncert se koná v rámci 43. ročníku festivalu Hudební současnost, který pořádá Tvůrčí centrum Ostrava při Asociaci hudebních umělců a vědců v Praze a spolek Hudební současnost. Účinkují manželé Roman a Alena Herodesovi, členové Janáčkovy filharmonie Ostrava, recitovat bude autorka veršů.
Další skladba z Grossmannovy autorské dílny zazní už ve čtvrtek 9. listopadu 2017 od 19.30 hod. v Galerii Hudební a taneční fakulty Akademie múzických umění v Praze (Malostranské nám. 13, Praha 1).

Pražskou premiéru tam bude mít skladba Apollo, telum suum mitte! (Apollóne, vystřel svůj šíp!) pro flétnu a kontrabas v podání Izabely Brodové, flétnistky operního orchestru Národního divadla v Praze, a Martina Rašky, vedoucího skupiny kontrabasů Janáčkovy filharmonie Ostrava. Skladba zazní v rámci 28. ročníku festivalu Dny soudobé hudby, organizovaného Společností českých skladatelů při Asociaci hudebních umělců a vědců.

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Antispamová kontrola

Zadejte velké x