Aleš Dostál: Pytlácké povídky

Spisovatel Aleš Dostál nabízí čtenářům svou další knížku, tentokrát nazvanou Pytlácké povídky. Jako profesionální lesník tvrdí, že většina myslivců a lovců má třináctou komnatu, do které ukládají své lovecké hříchy. Některé spjaté s pytláctvím se zviditelňují v autorových příbězích, jež se odehrávají těsně po roce 1990, kdy se k pronájmu honiteb dostávají soukromé osoby. Co to mnohdy udělalo s osudy lidí, prozrazuje ve dvanácti povídkách často okořeněných slovním i situačním humorem. Pytlácké povídky vyšly v Knižním klubu a v knihkupectvích se objeví od 6. září 2017.

Prozaik Aleš Dostál (*1946) se narodil v Ostravě, vystudoval Lesnickou fakultu Vysoké školy zemědělské v Brně a pracoval u Lesů České republiky. Je členem Obce spisovatelů a spolupracoval s Československou televizí a Filmovým studiem Barrandov. Zážitky z role profesionálního lesníka a myslivce vtělil do mnoha povídkových příběhů, které jsou spjaty s konkrétními hrdiny a moravskou krajinou.

Vydané knihy: ňeky pramení v horách (1981), Ještě jednou se nebát (1985), Povahou neodpovídá předpisům (1988), Velikonoční jelen (2011), Bílá daněla (2012), Lovy s Dianou (2013), Nejen o psech (2014), Řeky pramení v horách (II. vydání 2014), Za všechno mohou jeleni (2015), Pytlácké povídky 2017).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Antispamová kontrola

Zadejte velké x