Listopadový koncert Ivy Bittové v Ostravě

V Ostravě se uskuteční koncert, který se bude konat v rámci česko-slovenského turné houslistky, zpěvačky a herečky Ivy Bittové a Mucha Quartetu. Program: Béla Bartók Slovenské spevy v úpravě Vladimíra Godára. Vystoupení v ostravském kostele sv. Václava dne 25. listopadu začne v 18 hodin. Záštitu nad koncertem převzala Ing. Petra Bernfeldová, starostka městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz.

Program se shoduje s posledním vydaným CD Ivy Bittové.
Lístky lze objednat na tel. č.: 724 258 882 a na mail. adrese ilona.k@seznam.cz. Při nákupu více než deseti kusů je sleva na vstupném 10 %. (Kostel bude vytápěn na 12 stupňů.)

Vstupenky jsou také v prodeji v síti TICKETPRO, v Ostravského informačního servisu a budou se prodávat před koncertem v kostele. Jednotná cena vstupenky je 250 Kč.

Citace z tiskové zprávy:

,,Iva Bittová, zpěvačka, houslistka a herečka, bývá často označována za „hudební chameleonku“. Její cesta vedla přes brněnskou konzervatoř mezi dnes už legendy moravské alternativní scény, odtud pak na mezinárodní scénu, včetně newyorské Carnegie Hall. Záběr má obdivuhodný. Nejsou jí cizí hudební performance ani programy zaměřené na děti, zpívala rock s kapelou Dunaj i operní árie, osobitě interpretuje lidové písně, vyzkoušela si experimentální jazz i houslové úpravy klasické hudby, spolupracovala s americkým avantgardním seskupením Bang On A Can All Stars. Dnes Ivu Bittovou často provází přívlastek „fenomenální“, album Slovenské spevy je už pětatřicáté v její diskografii. Se slovenským skladatelem Vladimírem Godárem, držitelem dvou Českých lvů za hudbu k filmům Návrat idiota a Sluneční stát, spolupracuje Bittová už dlouhá léta. K jejich hudebním setkáním patří například soundtrack k filmu Krajinka, skladba Ecce Puer na text Jamese Joyce nebo projekt Mosty-Gešarim z roku 2001. Jejich zřejmě nejznámějším společným dílem je famózní album Mater z roku 2006.

Slovenský Mucha Quartet se věnuje interpretaci hudby od období vrcholného klasicismu po současnost. Tvoří ho Juraj Tomka (první housle), Andrej Baran (druhé housle), Veronika Prokešová (viola) a Pavol Mucha (violoncello). Od roku 2003, kdy jej na bratislavské konzervatoři založili, pravidelně koncertuje (mj. festivaly Pražské jaro nebo Bordeaux String Quartet Festival). Hrál i při návštěvě anglické královny Alžběty II. na Slovensku a svůj debut oslavil v roce 2011 v Lucemburské filharmonii. Provází ho řada ocenění: na 21. ročníku mezinárodní soutěže Leoše Janáčka kvarteto získalo první cenu za interpretaci jeho skladby, je vítězem soutěže Josef Windisch Preis ve Vídni, držitelem 3. ceny z mezinárodní soutěže Gianni Bergamo Classic Music Awards v Luganu nebo 1. ceny na Mezinárodní soutěži komorní hudby Antonína Dvořáka v Praze. Bittová se se souborem setkala ráda: „S Mucha kvartetem, velmi mladým a talentovaným tělesem z Bratislavy, jsme se v poměrně krátkém čase nastudování materiálu úžasně sehráli. Jejich mladistvá energie osvěžila a inspirovala mou interpretaci.“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Antispamová kontrola

Zadejte velké x