Dům číslo 6 jako audiokniha

V Moravskoslezské vědecké knihovně pokračuje ojedinělý projekt Regionální audioknihy, který probíhá již druhým rokem. V jeho rámci vyšla vloni zvuková nahrávka knihy Dědictví od Evy Tvrdé, před nedávnem pak próza Dům číslo 6, který napsala Nela Rywiková a v roce 2013 ji vydalo nakladatelství Host. Text druhé audioknihy načetl Martin Zahálka. ..Novela zavádí čtenáře na periferii města, do polorozpadlého domu schovaného uprostřed bývalého továrního areálu mezi vysokými pecemi vítkovických železáren. Příběh s detektivní zápletkou popisuje osudy sousedů, kteří se při hledání zdánlivě nejjednodušší životní cesty dopustí zločinu. Všechny hrdiny spojuje minulost, neschopnost změnit svůj život a představit si sebe samé jako strůjce vlastního osudu. Společně tak vegetují mezi panelákovými zdmi, daleko od zraku lidí a zájmu úřadů. Za tichého přihlížení se stávají svědky a nakonec i aktéry zločinu.“

Audioknihu spolu s Nelou Rywikovou (vpravo na snímku) pokřtila Romana Vlková, zástupci Moravskoslezského kraje a knihovny, a to 5. 10. 2016 ve studovně Moravskoslezské vědecké knihovny. Poté byly nahrávky předány zástupcům ostravských organizací pro nevidomé a slabozraké občany. Postupně budou také zdarma věnovány i všem čtenářům vědecké knihovny se zrakovým znevýhodněním a zaslány do všech knihoven v České republice, které poskytují služby nevidomým.
Zajímavý a záslužný projekt knihovny se uskutečnil s podporou Moravskoslezského kraje, v případě Domu číslo 6 i nakladatelství Host a Nely Rywiková, kteří poskytli práva na zvukové vydání bez nároků na honorář.

Podle tiskové zprávy Marcely Stehlíková, PR MSVK, foto Jana Leparová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *