Karel Loprais potěšil klienty havířovského Grand Parku

Senioři z havířovského sociálního zařízení Grand Park navštívili několikanásobného vítěze Rallye Dakar Karla Lopraise. V areálu Loprais teamu ve Frenštátu pod Radhoštěm si prohlédli závodní vozy a úspěšného závodníka vyzpovídali. „Výlet i povídání s Karlem Lopraisem byl součástí aktivit, které pro naše klienty připravujeme. U starších lidí jsou nesmírně důležité jak fyzické aktivity, tak nové myšlenkové podněty. Jedině tak zůstává tělo i mozek v kondici,“ vysvětluje ředitelka Grand Parku Renata Vávrová.

Grand Park Havířov byl otevřen v květnu 2015 a může poskytovat sociální a zdravotní služby až 150 klientům 24 hodin denně 365 dnů v roce. Jako registrované zařízení sociálních služeb Domov seniorů, Domov se zvláštním režimem a odlehčovací pobytovou službu.
Domov pro seniory je určen těm klientům, kteří pro sníženou soběstačnost již nemohou zůstat sami ve svém přirozeném prostředí. Pro tyto klienty je určeno 38 lůžek.
Domov se zvláštním režimem poskytuje kvalitní, odbornou a individuálně zaměřenou podporu a péči lidem, kteří mají sníženou soběstačnost z důvodu onemocnění různými typy demence (např. i Alzheimerovou demencí) a kteří nejsou schopni svou nepříznivou životní situaci překonat ani za pomoci osob blízkých nebo terénní služby. Pro tyto klienty je k dispozici 107 lůžek.
Odlehčovací služba je poskytovaná převážně seniorům, které mají sníženou soběstačnost z důvodu věku nebo chronického onemocnění a o něž je jinak pečováno v jejich přirozeném sociálním prostředí. Cílem služby je umožnit pečující fyzické osobě nezbytný odpočinek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *