Eva Kotarbová
Administrátor: Eva Kotarbová Návštěvní kniha
 
 
 
 
 
 
 
Moje knihy
 
 • Černohorské sluncebraní
 • Marné levitace
 • Siluety
 
 
 
 
 
 
 
Encyklopedie
 
 • Encyklopedie 1. vyd. Vročení 2005  
  Vročení 2005  
 • Encyklopedie 2. vyd. Vročení 2013
  Vročení 2013
 
 
 
 
 
 
 
Rubriky
 
Archiv
 
 
 
 
 
 
 
 

Stanislav Drozd a jeho fotografie

V Úřadu městského obvodu Poruba je také místo, kde je možno se  pravidelně setkávat se současným uměním, protože je tamní schodiště využíváno k výstavním akcím.  V těchto dnech právě tam mohou zájemci obdivovat fotografie ostravského autora Stanislava Drozda.

Vernisáž k jeho výstavě Ostrava, Morávka a jiné se konala  27. června za přítomnosti Ing. Mileny Jochymové z odboru rozvoje obvodu, která se stará o chod této neobvyklé výstavní ,,síně“.  Mnoho přátel a známých Stanislava Drozda současná přehlídka jeho tvorby velmi potěšila už při zahájení výstavy. Patrně zaujme i další příchozí v následujících dnech. I ty, kteří zatím Drozdovy fotografie neznají. Autor svými snímky dokazuje osobitý pohled na svět. Díky fotoaparátu jej může předat vnímavým zájemcům a potěšit je. Fotografie jsou skloubeny v kolekci, jež překvapuje jako celek i v jednotlivých detailech. Výstava potrvá do 4. srpna.

O autorovi:

Stanislav Drozd, Ostrava-Poruba (narozen 15. dubna 1938). Dlouholetý pedagogický pracovník Střední školy Ostrava-Kunčice. Předseda bývalého Fotoklubu SČF DK NH Ostrava-Zábřeh. Člen dřívějšího městského a krajského poradního sboru pro amatérskou fotografii a KV SČF. Ocenění v soutěžích: Heckelův štít, Beskydy – Muzeum, Beskyd Frýdek-Místek, Krajské AMFO a další.
Výstavy: Fotochema Ostrava, Divadlo hudby Ostrava, Galerie Chagall, Ústí nad Labem, Košice, Příbor, DK NHKG, Knihovna Poruba, Havířov, Opava, Galerie G, Petzvalovo muzeum Spišská Belá, Staroměstská radnice v Praze a další.
Zaměření: především krajina a její detaily, reportážní portrét, dokument.

(kot)

 

1 komentář na “Stanislav Drozd a jeho fotografie”

 1. Kvido

  Velmi hezké a zajímavé. Škoda, že mám možnost vidět pouze fota zde.Díky, pane Drozd! A zároveň webu E.Kotarbové, dobrá práce!

Napsat komentář
Antispamová kontrola

Zadejte velké x

 
 
 
 
 
 
 
 
Smlouvy
 
 
 
 
 
 
 
 
Městské lázně
 
 
 
 
 
 
 
 
Starší archív
 
 
 
 
 
 
 
 
Zajímavost
 
 • 7. Průhledy