In Signum vystavuje v komplexu Orchard

Výtvarná skupina In Signum se v současné době prezentuje výstavou, jež měla vernisáž 16. března 2016 v místě, které původně nebylo určeno pro výstavní akce, na nichž se vystavují umělecká díla. Jde o objekt na ostravské Hornopolní ulici č. 34. Členové skupiny si v něm vyhlédli vhodné prostory a jejich snahou je udržet v nich místo pro galerii. K tomuto plánu se vyjádřil výtvarník Antonín Gavlas: Tyto krásné prostory máme pronajaty od majitelů kancelářského komplexu Orchard. Na jak dlouho – to se uvidí, jak se bude dařit a jestli si na provoz nějak vyděláme. Bude to určitě záležet na návštěvnosti, na opravdovém zájmu veřejnosti.“

Zatím vystavují členové In Signum : A. Gavlas, K. Hercík, E. Damborská, I. Kadlecová, K. Pavlicová, D. Markovová, V. Návrat, L. Kovalová a Z. Vysloužil. Jako hosté se výstavy zúčastňují i J. Jedličková a P. Gavlas. ,,Už ale registrujeme zájem a nabídky na spolupráci od mnoha dalších výtvarníků nejenom z Ostravska,“ dodává Antonín Gavlas.

Na současné výstavě v Orchardu je umístěno asi 50 artefaktů. Jsou to malby, kresby, fotografie, smalty, keramika, textilní objekty a dřevěné i mramorové skulptury. (k,g)

Foto: Karel Hercík

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.