Sbírka potravin pro hladovějící

Od 12. do 16. října bude v Krajském úřadu Moravskoslezského kraje v Ostravě zřízeno sběrné místo, kam mohou zaměstnanci kraje a také veřejnost nosit potraviny, které nakrmí lidi v nouzi. Letos se do sbírky již potřetí zapojí také krajské příspěvkové organizace – školy, zařízení sociálních služeb, nemocnice, muzea a další.
„Vloni shromáždili zaměstnanci Moravskoslezského kraje přes 5,2 tuny potravin za více než 253 tisíc korun. S chudobou se může potkat každý z nás, ať už v důsledku nečekaných a neovlivnitelných životních událostí, nebo následkem vlastních rozhodnutí. Budu proto velmi rád, když dárců s dobrým srdcem letos ještě přibude,“ uvedl ředitel Krajského úřadu Moravskoslezského kraje Tomáš Kotyza.
Nejvhodnější pro sbírku jsou trvanlivé potraviny: mouka, cukr, rýže, těstoviny, káva, čaj, cukrovinky, dětské přesnídávky, luštěniny, instantní polévky, konzervy a podobně. Až sbírka skončí, budou předány pracovníkům pobočky Potravinové banky v Ostravě, která je prostřednictvím svých partnerských neziskových organizací – Armády spásy, Charity, Slezské diakonie, Nové šance, Renarkonu, Diakonie ČCE a dalších, předá lidem v nouzi. Potraviny budou dodány jednotlivcům a rodinám s dětmi v azylových domech, lidem bez přístřeší, osaměle žijícím seniorům a jiným potřebným.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *