Chystá se rozšíření Archeoparku v Chotěbuzi

Známý Archeopark v Chotěbuzi-Podoboře u Českého Těšína, který je v majetku Moravskoslezského kraje, bude mít už v příštím roce nové expozice a servisní zázemí pro návštěvníky včetně atrakcí pro děti. Úpravy areálu budou stát asi 47 milionů korun. Projekt je spolufinancován Evropskou unií, MSK investuje ze svého rozpočtu necelých 21 milionů korun. Návštěvníci se mohou těšit na archeologickou a přírodovědnou expozici i keramickou dílnu. Zájemci patrně ocení vyhlídkovou terasu a multifunkční sál, v němž se budou pořádat výstavy a přednášky. Projekt počítá s bezbariérovým vstupem na hradiště, kde budou postaveny další dvě repliky historických objektů.
Kulturní památka Archeopark v Chotěbuzi je rekonstrukcí slovanského sídliště z období od poloviny 8. až do 11. století. Po dobu rekonstrukce, která byla zahájena právě dnes, bude areál pro veřejnost uzavřen.

Jedna odpověď na “Chystá se rozšíření Archeoparku v Chotěbuzi”

  1. Pokud se podaří, bude to skvělá záležitost. P.S., pokud chce člověk vědět o „bonbonkách“ v kultuře v SMK, je dobré zde zajít. Velmi pěkný web!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *