Nové knihy 2014

Karel Vůjtek: Hlasité nebe

Kniha subjektivní lyriky, v níž se autor formou sevřených básnických útvarů, jako jsou například ritornel a haiku, zamýšlí nad životem, jeho krajinami a ohraničeností času. Své nezastupitelné místo v ní má Ostrava. Knížku rozdělil do tří částí: Deničky, Pod nohama kámen (verše o Praze) a Hlasité nebe.
„Ve sbírce se pohybujeme v prostoru vymezeném faktem lidské existence, která byla v osobě básníka v rámci svobodné volby člověka a při hledání vlastní identity vždy zasvěcena Múzám,“ uvádí autorka doslovu prof. PhDr. Svatava Urbanová, CSc. A dodává: „Jeho nebe je spojeno s básnickým slovem, s hlasem, zvukem, subjektivně laděným, reflektujícím dětství, milostný život, tělesnou blízkost, přírodní obrazy, mýtotvorné prvky, které mu dovolovaly vymaňovat se z poklesnuté všednosti.“
S ilustracemi Kristýny Večeřové a v grafické úpravě Štěpánky Bělovské kniha vyšla v edici Múza jako třetí publikace nakladatelství Studio K v Ostravě v roce 2014.
K dostání je v ostravských knihkupectvích ACADEMIA a ARTFORUM, v bíloveckém knihkupectví Mon Ami a v Turistickém informačním centru v Klimkovicích.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *