Eva Kotarbová
Administrátor: Eva Kotarbová Návštěvní kniha
 
 
 
 
 
 
 
Moje knihy
 
  • Černohorské sluncebraní
  • Marné levitace
  • Siluety
 
 
 
 
 
 
 
Encyklopedie
 
  • Encyklopedie 1. vyd. Vročení 2005  
    Vročení 2005  
  • Encyklopedie 2. vyd. Vročení 2013
    Vročení 2013
 
 
 
 
 
 
 
Rubriky
 
Archiv
 
 
 
 
 
 
 
 

Archív pro Říjen 2017


Další výstava v Gallery Orchard v Ostravě

31. 10. 2017

(Pokračování textu…)


O tajemstvích vítkovického hřbitova

30. 10. 2017

Komentovaná prohlídka výtvarnice Lenky Kocierzové v podušičkovém čase zavede zájemce tentokrát na vítkovický hřbitov, kde jsou uloženy ostatky významných osobností a nachází se také mnoho umělecky ztvárněných náhrobků. Akci pořádá Knihovna města Ostravy, pobočka na Závodní ul. v Hrabůvce.

(Pokračování textu…)


Koncert k významnému výročí Ostravy

20. 10. 2017

Zašovský chrámový sbor pod vedením Petra Borovičky a orchestr opery Národního divadla moravskoslezského v Ostravě s dirigentem Adamem Sedlickým nastudovali s dalšími umělci barokní skladbu Óda na den svaté Cecílie (Ode on St. Cecilia’s Day) autora Henryho Purcella a uvedou ji na koncertu dne 19. listopadu 2017 v ostravském kostele sv. Václava. Tímto se připojí k oslavám připomínajícím 750 let, které uplynuly od první písemné zmínky o Ostravě. Koncert začíná v 17 hod.

(Pokračování textu…)


Kurt Gebauer v ostravské Magně

18. 10. 2017

Ostravská galerie Magna představí známého sochaře Kurta Gebauera v neobvyklé umělecké pozici, a to jako malíře. Uvede výstavu jeho obrazů. Vernisáž se uskuteční v pondělí 23. října v 18 hod. V programu vystoupí studenti Janáčkovy konzervatoře Ostrava. Výstava potrvá do 3. prosince 2017.


Výstava Plachetnice Niké a její osudy

16. 10. 2017

V dopravní hale Národního technického muzea v Praze je od září do 31. prosince 2017 vystavena plachetnice Niké známého mořeplavce Richarda Konkolského, jenž  s ní v polovině 70. let 20. st. obeplul svět. Jednalo se o mimořádný sportovní i cestovatelský úspěch. Ve své době byla Niké druhou nejmenší lodí, která cestu kolem světa zdolala, a Richard Konkolski byl první Čech, který ji samostatně uskutečnil. (Pokračování textu…)


Erotika ve středověku

14. 10. 2017

Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě pořádá ve středu 18. 10. 2017 v 16.30 hodin přednášku Marka Zágory s názvem Erotika ve středověku. Její autor se pokusí na základě písemných a vizuálních pramenů přiblížit erotickou představivost člověka vrcholného a pozdního středověku. Akce je pořádána v rámci Knihovnických střed a vstup je pro zájemce zdarma.


Novinky z dílny skladatele Jana Grossmanna

13. 10. 2017
V Domě umění v Ostravě bude v úterý 7. listopadu 2017 od 18.30 hod. uvedena světová premiéra skladby Hukvaldské skici pro housle violu a recitaci od ostravského skladatele Jana Grossmanna na verše básnířky Věry Philippové. Koncert se koná v rámci 43. ročníku festivalu Hudební současnost, který pořádá Tvůrčí centrum Ostrava při Asociaci hudebních umělců a vědců v Praze a spolek Hudební současnost. Účinkují manželé Roman a Alena Herodesovi, členové Janáčkovy filharmonie Ostrava, recitovat bude autorka veršů.
Další skladba z Grossmannovy autorské dílny zazní už ve čtvrtek 9. listopadu 2017 od 19.30 hod. v Galerii Hudební a taneční fakulty Akademie múzických umění v Praze (Malostranské nám. 13, Praha 1).

(Pokračování textu…)


Nejlepší evropské filmy v Minikině

12. 10. 2017

V ostravském Minikině (Kostelní ul.,  v Moravská Ostrava) proběhne od 12. do 16. října filmová přehlídka nazvaná Be2Can. Během ní se bude promítat desítka oceněných snímků na nejslavnějších evropských festivalech, které se konají v Berlíně,  Benátkách a francouzském Cannes. Více informací

 


Z Ostravské historie

10. 10. 2017

Knihovna města Ostravy, pobočka Závodní v Ostravě-Hrabůvce,  zve všechny zájemce na besedu s projekcí, nazvanou Z Ostravské historie. Vyprávět bude historik, pedagog a patriot pan Tomáš Majliš. Akce se uskuteční ve středu 11. 10. od  16.00 hod.  Je součástí projektu Černé oči Ostravy, jenž je realizován s finanční podporou statutárního města Ostravy.


Happening u Lavičky Ferdinanda Vaňka v Ostravě

4. 10. 2017

Antikvariát a klub Fiducia pořádá malý happening a vzpomínkovou akci u Lavičky Ferdinanda Vaňka před vchodem do věznice v Ostravě-Heřmanicích, a to 6. 10. od 18 hod. „Tato lavička byla instalována loni u příležitosti nedožitých 80. narozenin spisovatele Václava Havla (Ferdinand Vaněk je protagonistou několika jeho her). (Pokračování textu…)


Ohlédnutí za tvorbou výtvarnice Jany Pivovarské

3. 10. 2017

Včera byla v Domě kultury města Ostravy v galerii Gaudeamus zahájena vzpomínková výstava připomínající dílo ostravské výtvarnice Jany Pivovarské (nar. 1942, zemřela 1999), kterou zorganizovala dcera umělkyně Ivana Kvitová. Tato výstavní akce potrvá do 27. října. Život a tvorbu Jany Pivovarské rekapituloval na vernisáži Mgr. Petr Beránek. V programu vystoupila herečka Marie Viková a kytarista Jakub Sivek – absolvent Janáčkovy konzervatoře Ostrava. Více o Janě Pivovarské.


Výstava Antonín Kroča s rodinou

3. 10. 2017

Tato výstava v ostravské galerii Mlejn začne 5. října v 18. hodin úvodním slovem  Mgr. Petra Beránka. V kulturním programu vystoupí operní pěvkyně Marianna Pillárová a Erika Šporerová. Výstavní akce potrvá do konce října.

Antonín Kroča st.


Nejen o nových knihách s Richardem Sobotkou

1. 10. 2017

Rozhovor se spisovatelem Richardem Sobotkou, který přibližuje jeho nové knížky i autorův střet s vážnou nemocí. Více


 
 
 
 
 
 
 
Smlouvy
 
 
 
 
 
 
 
 
Městské lázně
 
 
 
 
 
 
 
 
Starší archív
 
 
 
 
 
 
 
 
Zajímavost
 
  • 7. Průhledy