O knize Nely Rywikové Děti hněvu

V loňském roce vyšla v brněnském nakladatelství Host kniha ostravské autory Nely Rywikové Děti hněvu a rychle si našla řadu obdivovatelů nejen z řad čtenářů. Autorce bylo za tento její další románový příběh s detektivní zápletkou letos v červnu uděleno druhé místo v soutěži o Cenu Jiřího Marka. K Dětem hněvu se vrací recenze literární historičky Svatavy Urbanové. Více

Černohorské sluncebraní Evy Kotarbové

Vyšla další sbírka veršů ostravské básnířky a novinářky Evy Kotarbové, kterou autorka nazvala Černohorské sluncebraní. Po předchozích Marných levitacích, v nichž se často její autorské ego vyznalo z pocitů a citů v kulisách jejího rodného města, si Eva Kotarbová našla jiné prostředí, které v ní rozeznělo potřebu sdílnosti a zachycování jedinečných okamžiků při setkáních s lidmi i při objevování dalších hlubin vlastního já. Jsou to letoviska a příroda balkánské Černé Hory, kde zajíždí více než dvacet let. Pokračovat ve čtení „Černohorské sluncebraní Evy Kotarbové“

Zvuková kniha – Chodci v soumraku

Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě představí další audioknihu pro nevidomé a slabozraké. Jedná se o dílo spisovatele, novináře a nakladatele Václava Chytila (vlastním jménem Vítězslava Bělovského, nar. 1943, zemřel 2016)), které knižně vyšlo v r. 2011 v nakladatelství Tillia. Uvedení zvukové knihy se uskuteční 11. října ve 14.30 hod.

Beseda s názvem Stará Místecká

Knihovna města Ostravy, pobočka Závodní (na Jubilejní ul. v Hrabůvce), zve zájemce na projekci a besedu s tvůrčí dílnou, nazvanou Stará Místecká. Vzpomínat budou pamětníci na příběhy spojené s jednotlivými domy této oblasti. Pro akci připravil historické fotografie kronikář městského obvodu Ostrava-Jih Mgr. Petr Přendík. Beseda se uskuteční ve středu 20. 9. 2017 v 16.00 hodin.

Aleš Dostál: Pytlácké povídky

Spisovatel Aleš Dostál nabízí čtenářům svou další knížku, tentokrát nazvanou Pytlácké povídky. Jako profesionální lesník tvrdí, že většina myslivců a lovců má třináctou komnatu, do které ukládají své lovecké hříchy. Některé spjaté s pytláctvím se zviditelňují v autorových příbězích, jež se odehrávají těsně po roce 1990, kdy se k pronájmu honiteb dostávají soukromé osoby. Co to mnohdy udělalo s osudy lidí, prozrazuje ve dvanácti povídkách často okořeněných slovním i situačním humorem. Pytlácké povídky vyšly v Knižním klubu a v knihkupectvích se objeví od 6. září 2017.

Pokračovat ve čtení „Aleš Dostál: Pytlácké povídky“