Eva Kotarbová
Administrátor: Eva Kotarbová Návštěvní kniha
 
 
 
 
 
 
 
Moje knihy
 
  • Černohorské sluncebraní
  • Marné levitace
  • Siluety
 
 
 
 
 
 
 
Encyklopedie
 
  • Encyklopedie 1. vyd. Vročení 2005  
    Vročení 2005  
  • Encyklopedie 2. vyd. Vročení 2013
    Vročení 2013
 
 
 
 
 
 
 
Rubriky
 
Archiv
 
 
 
 
 
 
 
 

Archív pro Květen 2017


Výstava v radnici Slezské Ostravy

30. 5. 2017

Uvedenou výstavu pořádá městský obvod Slezská Ostrava. Je umístěna v budově jeho radnice. Akce se koná u příležitosti oslav 750. výročí první písemné zmínky o městě, a to ve ve spolupráci se statutární městem Ostrava a Archivem města Ostravy.


Festival Janáčkovy Hukvaldy 2017

29. 5. 2017

Ve dnech 23. 6. až 8. 7. se uskuteční 24. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Janáčkovy Hukvaldy. Jeho devět koncertů proběhne o třech víkendech v hukvaldské oboře, na tamním hradě a v rychaltickém kostele. Mezi výrazné festivalové tváře letos patří Michaela Fukačová, Bernadetta Šuňavská, Hana Kotková, Kateřina Javůrková aj. Vystoupí také Orbis Trio, Janáčkův komorní orchestr, Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín. Podrobnější informace


Blíží se Ostravská muzejní noc

27. 5. 2017

Devátý ročník Ostravské muzejní noci proběhne v sobotu 10. června od sedmnácti hodin do půlnoci. Zapojí se do něj rekordních 39 ostravských kulturních zařízení. Opět je připraven  různorodý a zajímavý  program pro návštěvníky, a to zdarma. Zvláštní autobusové linky opět usnadní přesun mezi jednotlivými místy. Zahájení proběhne na Prokešově náměstí před budovou Nové radnice od 17.30. Podrobný program festivalu


Výstavy v Moravskoslezské vědecké knihovně v Ostravě

21. 5. 2017

Putovní výstava Má vlast cestami proměn je umístěna ve studovně a rovněž ve vstupních prostorách knihovny. Přináší svědectví o příznivých proměnách zanedbaných míst a sídel v Moravskoslezském a Olomouckém kraji. Na 14 plakátech je možné porovnat původní stav se současnou proměnou, ke které došlo díky odhodlání místních lidí a ochotě řady donorů. (Pokračování textu…)


Fotografie Vladimíra Půlpána v Orchard Gallery

16. 5. 2017

Dne 10. května 2017 proběhla v Orchard Gallery v Moravské Ostravě vernisáž k výstavní akci předního ostravského autora Vladimíra Půlpána. Své dvě výstavy nazval Fotografie – Skotsko a Foto-grafika. (Pokračování textu…)


Po stopách vysokopecní strouhy

13. 5. 2017

Pobočka Knihovny města Ostravy na Závodní ul. v Hrabůvce a její Klub přátel historie a literatury pořádají komentovanou vycházku, která se uskuteční ve středu 24. května od 15 do 17 hod. S pamětníkem a průvodcem Antonínem Blažkem se zájemci mohou vydat po stopách vysokopecní strouhy. (Pokračování textu…)


Sto zvířat v ostravském Čtyřlístku

11. 5. 2017

Členové pražské rocksteadové skupiny Sto zvířat, která se účastní zítřejšího studentského Majálesu v Dolní oblasti Vítkovic, zavítají zítra v podvečerních hodinách (v 18.00 hod.) také mezi klienty ostravského Čtyřlístku – centra pro osoby se zdravotním postižením. (Pokračování textu…)


Blíží se Move Fest Ostrava 2017

9. 5. 2017

Ve dnech 24. až 29. května proběhne festival Move Fest Ostrava 2017. Jedná se o přehlídku současného tance, nového cirkusu a fyzického divadla. Akce se uskuteční v Kulturním centru Cooltour na Černé louce. Na zahájení bude uvedeno představení Snílci, nastudované Move Dance Company na motivy kultovní knihy George MacDonalda. Téhož dne (24. 5.) na nové scéně Kulturního centra Cooltour vystoupí Radim Vizváry s jeho inscenací Sólo, za kterou obdržel Cenu Thálie 2016. Program je nabit dalšími pozoruhodnými vystoupeními. Proběhne i  dlouho očekávaná premiéra filmu o známém módním domu Ostravica Textilia: Luxury Memories. Více informací


Tovární města Baťova koncernu – přednáška

4. 5. 2017

Ostravský Antikvariát a klub Fiducia organizuje přednášku v rámci festivalu Archikultura, nazvanou Tovární města Baťova koncernu. Přednáší Martin Jemelka, který je spoluautorem knihy Tovární města Baťova koncernu: Evropská kapitola globální expanze. Přednáška se uskuteční 9. 5. od 18 hod.

(Pokračování textu…)


Josef Mžyk v ostravské Magně

3. 5. 2017

Dne 15. května v 18 hod. bude zahájena v ostravské galerii Magna výstava výtvarných děl Josefa Mžyka. V programu vystoupí studenti Janáčkovy konzervatoře Ostrava. Výstava potrvá do 25. června. Více o autorovi


Přednáška literární historičky Svatavy Urbanové

2. 5. 2017


Dny umění nevidomých na Moravě

2. 5. 2017

Ve středu 3. května bude v Knihovně města Ostravy (v budově u Sýkorova mostu) v 16 hod. zahájen 23. ročník festivalu Dny umění nevidomých na Moravě. V rámci prvního dne akce bude otevřena výstava výtvarníka Milana Linharta a kreseb dětí ZŠ Ostrava-Michálkovice. Slavnostní program doplní vystoupení žáků ZUŠ E. Rundy ve Slezské Ostravě. (Pokračování textu…)


 
 
 
 
 
 
 
Smlouvy
 
 
 
 
 
 
 
 
Městské lázně
 
 
 
 
 
 
 
 
Starší archív
 
 
 
 
 
 
 
 
Zajímavost
 
  • 7. Průhledy