Eva Kotarbová
Administrátor: Eva Kotarbová Návštěvní kniha
 
 
 
 
 
 
 
Moje knihy
 
  • Černohorské sluncebraní
  • Marné levitace
  • Siluety
 
 
 
 
 
 
 
Encyklopedie
 
  • Encyklopedie 1. vyd. Vročení 2005  
    Vročení 2005  
  • Encyklopedie 2. vyd. Vročení 2013
    Vročení 2013
 
 
 
 
 
 
 
Rubriky
 
Archiv
 
 
 
 
 
 
 
 

Archív pro Duben 2017


Zemřel literární vědec Libor Knězek

29. 4. 2017

Dne 13. dubna zemřel literární historik PhDr. Libor Knězek, CSc. Rozloučení s ním proběhlo v kruhu rodiny. L. Knězek se narodil ve Frenštátě pod Radhoštěm 13. července 1929. Byl absolventem Karlovy univerzity v Praze, kde vystudoval obor literární věda a estetika. Kandidátskou práci obhájil v Ústavu slovenské literatury SAV. Libor Knězek téměř 50 let působil jako literární historik a kritik v Bratislavě.

(Pokračování textu…)


Ostravské Minikino desetileté

25. 4. 2017

Před deseti léty bylo v centru Ostravy v budově na Kostelní ulici otevřeno Minikino s kavárnou. V úterý 2. května bude zahájení provozu připomenuto mimořádným programem. Diváci jej mohou vidět za symbolické vstupné 10 Kč na film. (Pokračování textu…)


Rozloučení s Milošem Poláškem

19. 4. 2017

V Ostravě v neděli 16. dubna zemřel fotograf, grafik a vydavatel Miloš Polášek. Poslední rozloučení s ním se koná v městském krematoriu ve Slezské Ostravě v pátek 21. 4. od 16 hodin.


Ostravské taneční představení Snílci

18. 4. 2017

V ostravském Kulturním centru Cooltour proběhne ve středu 19. dubna historicky první představení tanečního souboru MOVE Dance Company, které dostalo název Snílci. Vzniklo na motivy knihy George MacDonalda  v choreografii Anny Jirmanové. Začátek představení je určen na 19 hod.  (Během večera bude zařazena i ukázka z chystaného vystoupení Carpet diem Jany Ryšlavé a Jindřicha Panského). (Pokračování textu…)


Rozloučení s básníkem Jaroslavem Žilou

16. 4. 2017

Po krátké těžké nemoci zemřel 12. dubna ostravský básník Jaroslav Žila. Poslední rozloučení se uskuteční dne 19. 4. od  14 hodin ve vítkovické obřadní síni (Závodní 758/78).  Poté proběhne v Antikvariátu a klubu Fiducia setkání básníkových přátel.  (Pokračování textu…)


Archikultura 2017

9. 4. 2017

Galerie výtvarného umění v Ostravě a Kabinet architektury zvou na zahájení 9. ročníku mezinárodního festivalu architektury, designu a umění Archikultura 2017 a (Pokračování textu…)


Klub Babi je pro rodiny s dětmi a seniory!

5. 4. 2017

V Ostravě před nedávnem začal svou činnosti klub Babi. Jsou v něm sdruženy rodiny s menšími dětmi, které se chtějí pravidelně setkávat se seniory a třeba si i najít babičku nebo dědečka, s nimiž půjdou někdy na procházku, na hřiště či do cukrárny. (Pokračování textu…)


Rekonstrukce náměstí Dr. E. Beneše v Ostravě

1. 4. 2017

V pondělí 3. dubna bude zahájena rekonstrukce náměstí Dr. E. Beneše. Náklady na stavbu budou činit asi 2,6 mil. Kč. „Staveniště bude zajištěno proti vstupu nepovolaných osob. Provoz radnice nebude stavbou omezen a vchod  do budovy bude zajištěn přes schodiště z ulice Zámecké. Předpokládané ukončení rekonstrukce náměstí je stanoveno na 12. května,“ uvedl místostarosta městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz Dalibor Mouka. Současně se stavbou bude dokončena i rekonstrukce kašny. (Pokračování textu…)


 
 
 
 
 
 
 
Smlouvy
 
 
 
 
 
 
 
 
Městské lázně
 
 
 
 
 
 
 
 
Starší archív
 
 
 
 
 
 
 
 
Zajímavost
 
  • 7. Průhledy