Ostravané se loučí s Věrou Špinarovou

I takto obyvatelé Ostravy vzpomínají na zpěvačku Věru Špinarovou u Mariánského sloupu na Masarykově nám. v centru města. Poslední rozloučení s pěveckou hvězdou se uskuteční v sobotu 1. dubna ve velké obřadní síni krematoria na ústředním hřbitově ve Slezské Ostravě. Obřad pro veřejnost bude v od 9 do 12 hodin, následuje rozloučení v kruhu rodiny. Pokračovat ve čtení „Ostravané se loučí s Věrou Špinarovou“

Večerní když zvony znění – nové CD

Ve čtvrtek 23. března se uskuteční slavnostní prezentace nového CD spirituálů Večerní když zvony znějí, a to sólistou opery Národního divadla v Praze Ivo Hrachovcem (bas) za doprovodu Ireny Szurmanové (klávesy). Kmotrem CD se stane Alfred Strejček. Akce začne v 19 hodin ve Slezskoostravské galerii a je realizována s finančním přispěním statutárního města Ostravy.

 

Komorní scéna Aréna opět získala prestižní cenu kritiků

Komorní scéna Aréna dosáhla neuvěřitelného úspěchu: Potřetí získala 20. března nejvyšší české ocenění od divadelních kritiků, a to cenu Divadlo roku 2016 (je již nositelkou titulů Divadlo roku 2013 a 2015). Získáním třetího titulu se opět potvrdilo, že KSA patří k nejúspěšnějším českým divadelním scénám.
Pokračovat ve čtení „Komorní scéna Aréna opět získala prestižní cenu kritiků“

Slepice v ostravské Komorní scéně Aréna

V ostravské Komorní scéně Aréna se tento pátek uskuteční předposlední premiérové představení v této sezóně. Půjde o nastudování hry Slepice současného ruského autora Nikolaje Kolandy. Jeho grotesku zasazenou do divadelního prostředí s herci nastudovala umělecká šéfka Divadla Petra Bezruče Janka Ryšánek Schmiedtová (v KSA hostuje poprvé).

Pokračovat ve čtení „Slepice v ostravské Komorní scéně Aréna“

Jak plánovat město – přednáška

Další program v rámci cyklu Knihovnická středa proběhne v Moravskoslezské vědecké knihovně v Ostravě 22. března od 16 hod. Ve studovně vystoupí Ing. arch. Eva Špačková s přednáškou, která přiblíží podobu a plánování měst od nejstarší historie přes středověk, dále postihne změny, které přinesla městům průmyslová revoluce. Přednáška se dotkne i současnosti a představí možnosti, jak mohou obyvatelé vstupovat do procesu tvorby měst. Pokračovat ve čtení „Jak plánovat město – přednáška“

Zemřel historik profesor Mečislav Borák

Ve středu 15. března 2017 zemřel v Ostravě prof. PhDr. Mečislav Borák, CSc., jeden z nejvýznamnější poválečných českých odborníků na českou historii 20. století. Byl to historik, vysokoškolský profesor, novinář a scénárista. Zabýval se poválečnými českými dějinami, přičemž se zaměřoval především na Těšínsko. Jeho doménou byly česko-polské vztahy, doba okupace a protifašistický odpor v době druhé světové války.

 

Pokračovat ve čtení „Zemřel historik profesor Mečislav Borák“