Eva Kotarbová
Administrátor: Eva Kotarbová Návštěvní kniha
 
 
 
 
 
 
 
Moje knihy
 
  • Černohorské sluncebraní
  • Marné levitace
  • Siluety
 
 
 
 
 
 
 
Encyklopedie
 
  • Encyklopedie 1. vyd. Vročení 2005  
    Vročení 2005  
  • Encyklopedie 2. vyd. Vročení 2013
    Vročení 2013
 
 
 
 
 
 
 
Rubriky
 
Archiv
 
 
 
 
 
 
 
 

Archív pro Únor 2017


Portréty, akty, objekty Miroslava Sabeva

26. 2. 2017

Více o autorovi, jehož dílo připomene výstava ve Slezskoostravské galerii v Ostravě.


Božena Klímová se rozloučila s literaturou a Ostravou

24. 2. 2017

Ve věku nedávno dožitých 68 let zemřela v Ostravě spisovatelka a publicistka Božena Klímová (roz. Foltýnová).  Narodila se v Malých Heralticích na Opavsku (13. 12. 1948). Pochází z rodiny, v níž se po generace objevují literáti, malíři, hudebníci, sochaři. Dlouhá léta žila v Ostravě, kde také vystudovala gymnázium. Osudově ji poznamenal v nevšední dlouhodobý vztah se slavným australským spisovatelem Alanem Marshallem. Ten se stal i kmotrem jejího jediného syna Lukáše.  Některé informace o autorce

Další informace o Boženě Klímové


Leoš Janáček bude na Jiráskově náměstí

24. 2. 2017

Na Jiráskově náměstí v centru Ostravy bude v druhé polovině roku 2017 umístěna lavička s bronzovou sochou světoznámého hudebního skladatele Leoše Janáčka s liškou v náručí. Autorem díla má být David Moješčík, který patří mezi sochařskou špičku v ČR a je svými kořeny a životem pevně svázán s Ostravskem.

(Pokračování textu…)


Kabinet kuriozit Šimona Pikouse

22. 2. 2017

V prostorách ostravské Komorní scény Aréna bude do konce června vystavovat Šimon Pikous. Jeho výstava nazvaná Kunstkomora – kabinet kuriozit bude slavnostně zahájena v pondělí 27. února v 17 hod. Na vernisáži vystoupí kurátoři Roman Polášek a Martin Popelář. Autorovy snímky zachycují manýristická zátiší. Šimon Pikous se nechal inspirovat ,,smýšlení mistrů pozdní renesance o hříšné stránce bezbřehého přebytku.“

(Pokračování textu…)


Radovan Lipus a Šumné stopy v Japonsku

21. 2. 2017

Známý režisér a scenárista Radovan Lipus vystoupí v Moravskoslezské vědecké knihovně v Ostravě v rámci programu Knihovnické středy s přednáškou na téma Šumné stopy v Japonsku. Bude hovořit o působení českých architektů v této vzdálené zemi. Přednáška se uskuteční ve středu 1. března od 17 hod. a bude doplněna fotografiemi. Vstup je volný. (Pokračování textu…)


Studentský koncert na Janáčkově konzervatoři

19. 2. 2017

Ve středu 22. února 2017 proběhne koncert smyčcového oddělení JKO pod názvem „Koncert a šmytec! (nebo smyčec?).  Uskuteční se ve školním sále Leoše Janáčka. Začátek v 18:30 hod. Vstupné dobrovolné.


Sochy Davida Moješčíka v ostravské Magně

17. 2. 2017

Galerie Magna v Moravské Ostravě (Bieblova 3) připravuje vernisáž k výstavě soch Davida Moješčíka, rodáka z Frýdku-Místku. Uskuteční se v pondělí 20. 2. v 18 hod. Úvodní slovo pronese Jiří Dobeš. V programu vystoupí studenti Janáčkovy konzervatoře a gymnázia v Ostravě. (Pokračování textu…)


Za Vítězslavem Bělovským – Václavem Chytilem

17. 2. 2017

Přečtete si článek literárního vědce Milana Blahynky, v němž se vrací k osobnosti nedávno zemřelého spisovatele, publicisty a nakladatele Vítězslava Bělovského, který své knihy podepisoval pseudonymem Václav Chytil.


Výstava k jubileu ostravského střediska Gabriel

15. 2. 2017

(Pokračování textu…)


Beseda před premiérou opery Zneuctění Lukrécie

11. 2. 2017

Ostravský antikvariát a klub Fiducia pořádá ve spolupráci s Národním divadlem moravskoslezským další předpremiérovou moderovanou debatu. Tentokrát s brněnským muzikologem Jiřím Zahrádkou, a to v úterý 14. 2. od 18 hod. Je nazvaná Křehce drsný svět oper Benjamina Brittena. (Pokračování textu…)


Sdělovací prostředky minulosti – beseda

8. 2. 2017

V pobočce Knihovny města Ostrava na Závodní ul. v O.-Hrabůvce se uskuteční další setkání Klubu přátel historie a literatury. Tématem besedy dne 15. února od 15.30 hod. budou knihy a časopisy z dob minulých, vzpomínat se bude i na první vysílání rozhlasu a televize. Součástí akce je také projekce snímků Petra Přendíka a povídání s ostravskou výtvarnicí Lenkou Kocierzovou.


Další výstava v ostravském Mlejně

6. 2. 2017


Knihovnická středa s Arnoštem Vašíčkem

4. 2. 2017

V Moravskoslezské vědecké knihovně v Ostravě vystoupí v rámci programu Knihovnické středy záhadolog, scénarista a spisovavatel Arnošt Vašíček.  Zájemci se s ním mohou setkat 15.  2. od 17 hod. ve studovně.


Programy v ostravském Domě umění

1. 2. 2017

V ostravském Domě umění bude v únoru několik netradičních programů v kavárně Art&Coffee:

(Pokračování textu…)


 
 
 
 
 
 
 
Smlouvy
 
 
 
 
 
 
 
 
Městské lázně
 
 
 
 
 
 
 
 
Starší archív
 
 
 
 
 
 
 
 
Zajímavost
 
  • 7. Průhledy