Eva Kotarbová
Administrátor: Eva Kotarbová Návštěvní kniha
 
 
 
 
 
 
 
Moje knihy
 
  • Černohorské sluncebraní
  • Marné levitace
  • Siluety
 
 
 
 
 
 
 
Encyklopedie
 
  • Encyklopedie 1. vyd. Vročení 2005  
    Vročení 2005  
  • Encyklopedie 2. vyd. Vročení 2013
    Vročení 2013
 
 
 
 
 
 
 
Rubriky
 
Archiv
 
 
 
 
 
 
 
 

Archív pro Leden 2017


Vzpomínka na Vítězslava Bělovského

24. 1. 2017

Přední literární teoretik Milan Blahynka se u příležitosti nedávného úmrtí ostravského spisovatele Václava Chytila, vlastním jménem Vítězslava Bělovského, ve své vzpomínce vrací k jejich kontaktům kolem roku 1970. Více

 


Narušená imaginace v Domě umění

23. 1. 2017

Dne 24. ledna bude v ostravském Domě umění zahájen projekt nazvaný Narušená imaginace, s podtitulem Making Windows Where There Were Once Walls. Seznámí veřejnost se současnou evropskou malbou ze Sbírky Roberta Runtáka. Vernisáže se zúčastní kurátorka Jane Neal a více než desítka autorů, např. Justin Mortimer, Martin Eder, Jonathan Wateridge, Robert Feket.


Almanach Komorní scény Aréna

22. 1. 2017

Ve středu 15. února se v Domě knihy Ostrava (Smetanovo nám.) uskuteční od 16 hod. křest Almanachu Komorní scény Aréna 2005-2015, s podtitulem Dvacet let v dobré společnosti. Publikace vznikla k dvaceti letům existence tohoto celorepublikově nejoceňovanějšího ostravského divadla. Na akci bude přítomen i primátor statutárního města Ostravy Tomáš Macura, který knihu slavnostně uvede do života.


Fejetony Františka Všetičky na Vltavě

18. 1. 2017

Od pondělka 23. 1. začne rozhlasová stanice Vltava vysílat fejetony z knihy Rakousko literární, jejíž autorem je olomoucký spisovatel, literární teoretik a překladatel František Všetička. Pořad začne vždy v 15.05 hod. Vysílat se bude ve všední dny po tři týdny.

(Pokračování textu…)


Knihovnické středy v Moravskoslezské vědecké knihovně

17. 1. 2017

Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě (Prokešovo nám. 8)  organizuje pro své návštěvníky zajímavé programy. Jeden z nich má název Knihovnické středy. V jeho rámci se uskuteční setkání se známými osobnostmi.  Budou většinou v druhé polovině měsíce ve studovně. (Pokračování textu…)


Nové výstavy v ostravském Domě umění

16. 1. 2017

Dne 17. ledna v 17 hod. bude v ostravském Domě umění slavnostně zahájena výstava Album 76 a stálá expozice pojmenovaná Tradice v proudu modernity. Zahájení uvede Jiří Jůza, ředitel GVUO, a kurátorka Renata Skřebská. Stálá expozice bude v ostravském Domě umění k vidění do konce roku 2017 a Album 76 mohou zájemci zhlédnout do 5. března.

(Pokračování textu…)


Do knihovny na výstavu fotografií

15. 1. 2017

Organizuje pobočka Knihovny města Ostravy, ulice Závodní v O.-Hrabůvce. Vernisáž proběhne 20. ledna od 16.30 hod. Více o výstavě a autorce fotografií.

 


Deset let Galerie G ostravské Charity

14. 1. 2017

Galerie G ostravské Charity zahájila svou činnost před deseti léty v O.-Zábřehu. Za výstavami, které v ní byly uspořádány, stojí neutuchající úsilí galeristky Hany Papežové (nositelky ocenění Seniorka roku 2014, uděluje statutární město Ostrava), také nadšené fotografky a dobrovolné organizátorky i dalších společenských akcí, např. besed se zajímavými umělci Ostravska aj. (na snímku vlevo). Prostory pro výstavy se nacházejí v budově v blízkosti náměstí SNP (adresa: Čujkovova 3165/40a). (Pokračování textu…)


Výstava v ostravské galerii Magna

12. 1. 2017

První výstava v letošním roce bude v galerii Magna patřit dílům brněnského výtvarníka střední generace Jana Spěváčka. Vernisáž se uskuteční l6. ledna v 18 hod. Výstava potrvá do 19. února.


Fotografie studentů v porubské Galerii na schodech

6. 1. 2017

V budově Úřadu městského obvodu Poruba, v  Galerii na schodech,  bude v pondělí 9. ledna v 15 hod. slavnostně zahájena výstava Fragmenty času. Jedná se o prezentaci fotografií studentů Střední školy služeb a podnikání Ostrava-Poruba.


Rozloučení s Vítězslavem Bělovským

2. 1. 2017

Ve věku 73 let zemřel v Šenově u Ostravy novinář, dlouholetý redaktor nakladatelství Profil a Tilia,  spisovatel Vítězslav Bělovský (pod svou prozaickou tvorbou se podepisoval jako Václav Chytil). Poslední rozloučení se zesnulým se koná dne 5. ledna 2017 od 14.30 hodin ve smuteční síň v Šenově u Ostravy. Více


 
 
 
 
 
 
 
Smlouvy
 
 
 
 
 
 
 
 
Městské lázně
 
 
 
 
 
 
 
 
Starší archív
 
 
 
 
 
 
 
 
Zajímavost
 
  • 7. Průhledy