Narušená imaginace v Domě umění

Dne 24. ledna bude v ostravském Domě umění zahájen projekt nazvaný Narušená imaginace, s podtitulem Making Windows Where There Were Once Walls. Seznámí veřejnost se současnou evropskou malbou ze Sbírky Roberta Runtáka. Vernisáže se zúčastní kurátorka Jane Neal a více než desítka autorů, např. Justin Mortimer, Martin Eder, Jonathan Wateridge, Robert Feket.

Almanach Komorní scény Aréna

Ve středu 15. února se v Domě knihy Ostrava (Smetanovo nám.) uskuteční od 16 hod. křest Almanachu Komorní scény Aréna 2005-2015, s podtitulem Dvacet let v dobré společnosti. Publikace vznikla k dvaceti letům existence tohoto celorepublikově nejoceňovanějšího ostravského divadla. Na akci bude přítomen i primátor statutárního města Ostravy Tomáš Macura, který knihu slavnostně uvede do života.

Nové výstavy v ostravském Domě umění

Dne 17. ledna v 17 hod. bude v ostravském Domě umění slavnostně zahájena výstava Album 76 a stálá expozice pojmenovaná Tradice v proudu modernity. Zahájení uvede Jiří Jůza, ředitel GVUO, a kurátorka Renata Skřebská. Stálá expozice bude v ostravském Domě umění k vidění do konce roku 2017 a Album 76 mohou zájemci zhlédnout do 5. března.

Pokračovat ve čtení „Nové výstavy v ostravském Domě umění“

Deset let Galerie G ostravské Charity

Galerie G ostravské Charity zahájila svou činnost před deseti léty v O.-Zábřehu. Za výstavami, které v ní byly uspořádány, stojí neutuchající úsilí galeristky Hany Papežové (nositelky ocenění Seniorka roku 2014, uděluje statutární město Ostrava), také nadšené fotografky a dobrovolné organizátorky i dalších společenských akcí, např. besed se zajímavými umělci Ostravska aj. (na snímku vlevo). Prostory pro výstavy se nacházejí v budově v blízkosti náměstí SNP (adresa: Čujkovova 3165/40a). Pokračovat ve čtení „Deset let Galerie G ostravské Charity“