Betlémské světlo na hejtmanství

Betlémské světlo, které je symbolem přátelství a míru, se 20. 12. rozhořelo i ve vestibulu Krajského úřadu Moravskoslezského kraje. Od skautů převzal plamínek náměstek hejtmana MSK Jiří Navrátil. Zájemci si mohou zapálit své svíčky ve vrátnici vstupní haly krajského úřadu až do 6. ledna příštího roku.

Centrum PANT v Ostravě

V Ostravě bude zítra slavnostně otevřeno kulturní a vzdělávací Centrum PANT. Svou činnost zahájí v 13 hodin. Nachází se v budově na ul. Čs. legií 22 v Moravské Ostravě. Součástí centra jsou kino a kavárna. Program bude zaměřen na historii a na aktuální společenská témata, tedy např. prezentaci různých neziskových organizací a aktivit i popularizaci činnosti Ostravské univerzity aj. Iniciátorem jeho vzniku je spolek PANT, který léta provozuje portál Moderní dějiny. Pokračovat ve čtení „Centrum PANT v Ostravě“

Vánoční představení Jesličky svatého Františka

I v tomto roce v předvánočním čase mohou zájemci zhlédnout hru se zpěvy Jesličky svatého Františka, která je z autorské dílny hudebního skladatele Pavla Helebranda. Bude uvedena v Divadle Antonína Dvořáka v Ostravě ve dnech 10. 12. (v 18.30 hod.), 11. 12. ( v 10.30 a v 16.00 hod). a 21. 12. (v 18.30 hod.). Představení je realizováno v produkci Ilony Kučerové ve spolupráci s Národním divadlem moravskoslezským a Kulturní Ostravou, z. s., za finanční podpory Statutárního města Ostravy, Moravskoslezského kraje, městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz, společnosti Ingeteam, a. s., dále je podpořeno Nadací ČEZ.

Pokračovat ve čtení „Vánoční představení Jesličky svatého Františka“