Literární čtení v Knihovně města Ostravy

Souostroví poezie ve vodách Odry a Ostravice – to je název literárního čtení, které se uskuteční v hudebním sále ústředí Knihovny města Ostravy v úterý 22. listopadu od 17 hod. Vystoupí autoři ostravského střediska Obce spisovatelů ČR a slovenští hosté ze Spolku slovenských spisovatelů Bratislava: Ondrej Kalamár, Ján Tazberík, Zuzana Kuglerová. Hudba Zdeněk Lánský a spol. Vstup zdarma.

Koncert Hudbou pro rodinu

Nadační fond Křídlení pořádá benefiční koncert nazvaný Hudbou pro rodinu. Vystoupí v něm ministr zemědělství Marian Jurečka a jeho hosté. Koncert se uskuteční v neděli 20. listopadu v ostravském kostele sv. Václava (Moravská Ostrava) od 17 hodin. Vstupné je dobrovolné a bude věnováno na projekt Žít svůj život organizace Centrum pro rodinu a sociální péči.

Rozvírání prázdna

Galerie výtvarného umění v Ostravě pořádá křest knihy Rozvírání prázdna Miloslava Topinky. Uskuteční se dnes v 18 hod. v Domě umění (Jurečkova 9, Moravská Ostrava). Akce proběhne za účasti autorů. (Účastníci mohou od 17 do 18 hodin zhlédnout výstavu V novém světě / Podmínky modernity 1917–1927 za zvýhodněné vstupné.) Pokračovat ve čtení „Rozvírání prázdna“

Eduard Ovčáček: Slova znova slova

Dne 11. listopadu se od 18 hod. v Antikvariátu a klubu Fiducia v Ostravě uskuteční prezentace publikace výtvarného umělce Eduarda Ovčáčka s názvem Slova znova slova. Kniha obsahuje umělcovou vlastní poezii, které se vedle své výtvarné činnosti věnoval od poloviny 50. let minulého století až do současnosti. Jedná se o její první knižní vydání.

Pokračovat ve čtení „Eduard Ovčáček: Slova znova slova“