Eva Kotarbová
Administrátor: Eva Kotarbová Návštěvní kniha
 
 
 
 
 
 
 
Moje knihy
 
  • Černohorské sluncebraní
  • Marné levitace
  • Siluety
 
 
 
 
 
 
 
Encyklopedie
 
  • Encyklopedie 1. vyd. Vročení 2005  
    Vročení 2005  
  • Encyklopedie 2. vyd. Vročení 2013
    Vročení 2013
 
 
 
 
 
 
 
Rubriky
 
Archiv
 
 
 
 
 
 
 
 

Archív pro Říjen 2016


Koncert Evy Urbanové v Ostravě.

26. 10. 2016

Jedna z nejvýznamnějších českých operních pěvkyň Eva Urbanová vystoupí opět v Ostravě, a to 9. listopadu společně s Janáčkovou filharmonií, kterou bude řídit dirigent David Švec. Koncert se skuteční v Domě kultury města Ostravy od 19 hod.  V první části koncertního programu zazní árie z českých oper (Prodaná nevěsta, Libuše, Dalibor, Rusalka, Jakobín  a Její pastorkyňa).  Druhá polovina koncertu je zaměřena na italská a francouzská  operní díla.  (Turandot, Manon Lescaut, Síla osudu, Macbeth aj.). (Pokračování textu…)


Listopadový koncert Ivy Bittové v Ostravě

21. 10. 2016

V Ostravě se uskuteční koncert, který se bude konat v rámci česko-slovenského turné houslistky, zpěvačky a herečky Ivy Bittové a Mucha Quartetu. Program: Béla Bartók Slovenské spevy v úpravě Vladimíra Godára.  Vystoupení  v ostravském kostele sv. Václava dne 25. listopadu začne v 18 hodin. Záštitu nad koncertem převzala  Ing. Petra Bernfeldová, starostka městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. (Pokračování textu…)


Autorské čtení Radany Šatánkové

20. 10. 2016

Knihárium (antikvariát) ve Frýdku-Místku (nám.  Svobody 29, Místek) uvede pořad Listování. Jedná se o autorské čtení ze sbírek básnířky a novinářky Radany Šatánkové. Večer s její poezií se uskuteční ve středu 9. listopadu od 18 hod. 


K premiéře Ibsenovy Divoké kachny

19. 10. 2016

V sobotní premiéře – dne 22. října 2016, uvede ostravská Komorní scéna Aréna nastudování hry Henrika Ibsena Divoká kachna. Inscenace je připravena v režii Davida Šiktance. Dramatické dílo bude teprve druhým Ibsenovým titulem nastudovaným v KSA.
Vůbec poprvé byla Divoká kachna uvedena 9. ledna 1885 v Národním divadle v Bergenu. Následně ji hráli v jiných skandinávských městech. (Pokračování textu…)


Ostravská výstava Mikrokosmos 3

18. 10. 2016

(Pokračování textu…)


Učitelé v Orchard Galerry

16. 10. 2016

(Pokračování textu…)


Dům číslo 6 jako audiokniha

14. 10. 2016

V  Moravskoslezské vědecké knihovně pokračuje ojedinělý projekt Regionální audioknihy, který probíhá již druhým rokem.  V jeho rámci vyšla vloni zvuková nahrávka knihy Dědictví od Evy Tvrdé, před nedávnem pak próza Dům číslo 6, který napsala  Nela Rywiková a v roce 2013 ji vydalo nakladatelství Host. Text druhé audioknihy načetl Martin Zahálka. (Pokračování textu…)


Ještě k nové knize spisovatele a publicisty Karla Vůjtka

10. 10. 2016

Další informace o nové knize Karla Vůjtka To byl Rudolf Resner / Robert Rýdl  najdete na webu Ostravské univerzity v Ostravě (Centrum regionálních studií FF). Tamtéž jsou fotografie ze slavnostního křtu v Klimkovicích.

 


Malby na hedvábí

8. 10. 2016

Galerie G (Čujkovova 40a, Ostrava-Zábřeh) uvede v úterý 11. října pořad Hany Papežové, nazvaný Tahy štětcem a životem. V jeho rámci se uskuteční beseda s Evou Vontorovou Farevou o její výtvarné činnosti. Vystoupí Pěvecký dětský sbor Čtyřlístek, na saxofon zahraje Petr Prášek, zpěv Eva Vontorová Fareva. Součástí akce je vernisáž výstavy (malby na hedvábí). Začátek v 15 hod.

 


Hotelstory Vladimíry Černajové

6. 10. 2016

Další knihu Vladimíry Černajové vydalo v těchto dnech Nakladatelství Alpress, s. r. o., ve Frýdku-Místku. Knížka má název Hotelstory aneb Když to hosté rozbalí a je sestavena z krátkých povídek a črt, jež spojuje hotelové prostředí. Jejich vypravěčka (autorka) má laskavý nadhled na mnohé menší i velké trable, které přináší život hostům a personálu. (Pokračování textu…)


Literární Paříž

5. 10. 2016

Na úterý 25. října připravuje Alliance française Ostrava program své literární kavárny. Budou jej tvořit ukázky z francouzských románů a poezie 19. století, jejichž autory inspirovala Paříž. Začátek akce je stanoven na 17.30 hod.  Vstupné 120 Kč. Přihlášky a podrobnosti na recepci Alliance Française (Na Hradbách 12, Moravská Ostrava), e-mailem nebo telefonicky (ostrava@alliancefrancaise.cz, tel: 596125424, 728666116).


Publikace To byl Rudolf Resner

4. 10. 2016

Město Klimkovice pořádá 5. října od 17 hod. křest publicistické knihy ostravského spisovatele Karla Vůjtka, kterou autor nazval To byl Rudolf Resner/Robert Rýdl.  Součástí akce je autogramiáda a beseda. Obsahově jedinečnou publikaci vydalo město Klimkovice v roce 140. výročí narození a 85. výr. úmrtí Rudolfa Resnera (1876-1931), osobnosti, jež  se výrazně podílela na jeho rozvoji počátkem 20. století, ať už např. ve funkci starosty města, nebo několika místních spolků. V Klimkovicích byl i městským zvěrolékařem a stal se předobrazem postavy Roberta Rýdla v románu Jarmily Glazarové Vlčí jáma. Toto literární dílo bylo velmi úspěšně zfilmováno režisérem Jiřím Weissem. (R. Resner zemřel v Brně, kde od roku 1928 působil u zemského úřadu jako zástupce přednosty veterinárního oddělení.)  (Pokračování textu…)


 
 
 
 
 
 
 
Smlouvy
 
 
 
 
 
 
 
 
Městské lázně
 
 
 
 
 
 
 
 
Starší archív
 
 
 
 
 
 
 
 
Zajímavost
 
  • 7. Průhledy